Cryptnote nedir, ne işe yarar?

Cryptnote nedir?

Cryptnote ne işe yarar?

Cryptnote nasıl kullanılır?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CryptNote Nedir?

    CryptNote bir tür şifreleme programıdır. Kurulum gerektirmez. Herhangi bir metin içeren dosyayı şifreli olarak saklamanıza olanak sağlar. CryptNote  ücretsiz ve oldukça düşük boyutlu bir programdır. Yaklaşık boyutu 17kb'tır.CryptNote programı  Dariusz Stanislawek tarafından geliştirilmiştir.  Web sitesi :http://members.ozemail.com.au/~nulifetv/freezip/freeware/ adresidir. CryptNote oldukça eski bir programdır.

    CryptNote Ne işe yarar?

    CryptNote ile şifre ile korunan ve metin, yazı içeren dosyalar oluşturabilirsiniz. Bu dosyalar yine CryptNote programı ile açılır. Yapısı not defterine benzer. Oldukça basit bir arayüzü vardır.

    cryptnote

    CryptNote nasıl kullanılır?

    CryptNote ile dosya şifreleme

    1.  CryptNote indir adresinden programı indirin.
    2. İndirdiğiniz zip dosyasını açın.
    3. cryptnote.exe dosyasını çift tıklayın.
    4. Editöre mesajınızı yazın ve Save butonuna tıklayın.
    5. Enter PassPhrase bölümüne şifrenizi iki kere tekrar ederek yazın.
    6. Sonra açılan bölümde dosyanıza bir ad verin.

    CryptNote ile şifreli dosya açma

    1. cryptnote.exe dosyasını çift tıklayın. Uygulama çalışacaktır.
    2. Open'ı tıklayın.
    3. Sizden parola isteyecektir parolanızı yazın.
    4. Şifreli dosyayı seçin.
    5. Dosya açılacaktır.

    murat murat (12492)