cryptolocker virüsü .JPG.ksycgyi uzantısı

Bilgisayarıma geçen gün bir virüs bulaştı. Harddiskteki tüm jpg resim dosyalarının isimlerini .JPG.ksycgyi olarak değiştirdi

zemana ile tarattım ama pek bişey bulamadı. sanırım virüsten kurtuldum ama dosyalarım eski halne gelmiyor.

araştırıken bilgisayarımda farklı bir dosya buldum.İçinde bunlar yazıyordu.

YoUr dOcuMENTS, photOs, dAtabAsES anD oTheR iMpOrTant fIleS have bEeN encryptEd
wiTH sTrONGeSt eNcRYptION and uNiqUe kEY, gEnerAteD for thIs computER.

PrIVaTE decRyptIOn key is sTORed oN a sECrEt InTERnet seRvER and nOBodY cAn
dECrYpt yOur fiLES unTil yOU paY and obTain the pRIVate key.

If yoU sEE tHe main lOckER wInDoW, folLOW tHe iNstRUcTiONs oN tHE lOCKER.
OverWiSe, it's seEMs thaT yoU or yoUR aNTIvirUs dEletEd tHE loCKer pROgRaM.
Now you hAve tHe lasT chAnce to decRypT yOUr fILEs.

OpEn hTtP://fizxfsi3cad3kn7v.onion.cab or http://fizxfsi3cad3kn7v.tor2web.org
iN youR bROwsEr. TheY arE pUBlic gAteS to the sEcret serVER.

If yOu hAVe prObleMS with gaTES, use dIREcT coNNEctioN:

1. DowNLoaD ToR BrowSEr fROm hTtp://torproject.org

2. In tHe Tor BroWSEr oPen tHE htTp://fizxfsi3cad3kn7v.onion/
   Note tHat this sERVer is avaiLABLe via Tor BrOwsER oNlY.
   RetRy in 1 hOUR iF siTe is nOT reAcHAbLE.

CoPY aND pASte tHe fOlloWIng puBlIc keY iN tHE iNput fOrM on serVeR. AvOiD mIssPRiNtS.
3STJ26Z-TZKCIN7-AFDK6JC-ZB3UDBE-CM7BB4R-AH64N3C-RDUEI5A-32OMLJ4
MOJV5JR-RAL5N5H-COESXH5-Y2WMAKJ-S7P624Q-UJMMWEG-RX5L7C5-E2B7JCG
6O3DVIU-3LADDI3-6RE5SRA-FWWLD2O-ZAFGSU4-UJX6IJK-TQDONI4-YSLUQPR

FolloW the iNstrUcTions on thE serVER.

Resimleri Kurtarabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor

bluemouse bluemouse (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cryptolocker virüsleri maalesef oldukça tehlikeli virüsler ve şuan için şifrelenen dosyaların çözülebilmesi için bir çözüm yok.

    PTT Kargo Takibi fidye virüsü nedir, nasıl temizlenir? linkinde anlattığım ShadowExplorer programını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bir ihtimal gölge kopyalardan dosyalarınızı geri alabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)