CRYPTOLOCKER virusu ve şifrelenmiş dosyalar

kullandığım pc üzerinde tüm resim ve ofis dosyalarım encrypted adı altında uzantı alarak kitlenmiş durumda bununla ilgili çalışmalarınız varmıdır teşekkürler.

2fast4u 2fast4u (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Crytptolocker ile tüm güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır?

    Bunun dışında henüz bir gelişme yok.

    Şifreli dosyaların çözülmesi teknik olarak mümkün değil. En azından şuan için çünkü Crytptolocker virüsü doslayarı AES 256 algoritması ile şifreliyor. Bu algoritma Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA -National Security Agency) tarafından çok gizli bilginin şifrelenmesinde kullanımı onaylanan kamuya açık ilk şifreleme algoritması.

    cemkara cemkara (4215)