CS:GO FPS arttırma yöntemi güncel 2021

CS:GO'da nasıl daha yüksek FPS alabilirim ?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhabalar;

    Her ihtimale karşı Sistem Geri Yükleme noktası oluşturmamız gerekli.

    • Öncelikle oyun dosyalarını bütünle yapıyoruz

    Steam > Kütüphane > Counter Strike:Global Offensive > Sağ tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Dosya Bütünlüğünü doğrula.

    • Oyun ayarlarımızı en düşüğe alıyoruz.

    CS:GO'ya gelen 325~ MB'lık güncelleme ile "Boost Player Contrast" adlı özellik geldi, bu özellik karakterlerin kontrastını arttırarak görünürlülüğünü arttırmış oluyorsunuz, bu ayarı açınca CS:GO'da FPS düşürmüyor deniliyor, ancak düşük sistemlerde 20 - 30 FPS, hatta yüksek sistemler de bile 20 FPS'lik düşüş oluyor. Bu ayarı düşük sistemli kullanıcılar kapatabilir.

    • Nvidia denetim masasından aşağıdaki gibi yapıyoruz; ( Tabii Nvidia ekran kartınız varsa )

    • AMD içinse fotoğraflı gösteremeyeceğim çünkü ekran kartım AMD değil. Bu yüzden aşağıya yapmanız gereken adımları yazıyorum;
    1. Masaüstüne sağ tıklayın ve Radeon Ayarları'na tıklayın.
    2. Karşınıza çıkan panel de Gaming seçeneğini tıklayın.
    3. Sonrasında ise Global Ayarlar seçeneğine tıklayın
    • Örtüşme Önleme Modu: Uygulama ayarlarını geçersiz kıl
    • Örtüşme Önleme Seviyesi: 2X
    • Yön Bağımlı Filtreleme Modu: Uygulama ayarlarını kullan
    • Doku Filtreleme Kalitesi: Performans
    • Dikey Yenileme İçin Bekle: Her zaman kapalı
    • OpenGL Üçlü Ara Belleğe Alma: Kapalı
    • Shader Cache: Kapalı
    • Mozaikleşme Modu: Uygulama ayarlarını geçersiz kıl
    • En Yüksek Mozaikleşme Seviyesi: Kapalı

    İşlem bu kadar.

    • Start kısma gelip "Oyun çubuğu" yazıyoruz ve oyun çubuğunu kapatıyoruz.

    • Oyun içi çözünürlüğünüzü 1024x768 yapın. Hem daha iyi FPS alırsınız hem de düşmanları vurma şansınız o kadar yüksek olur.

    Bu dosya CS:GO'yu yüksek öncelikli olarak başlamasını sağlar.

    Güç planını değiştirelim;
    Windows arama kısmıa Güç Planı Seçin yazarak güç planı ayarlarını açmış oluyoruz.

    Buradan Yüksek Performans Seçeneğine tıklıyoruz ve işlem tamamlanmış oluyor.

    • CS:GO'ya geliyoruz, sağ tıklayıp özellikler diyip Başlatma Seçeneklerini Ayarla kısmına tıklıyoruz ve aşağıdaki kodları yazıyoruz.

    -novid ( Oyuna girerken ki o CS:GO yazısını kaldırıp direkt olarak oyunun açılmasını sağlıyor )
    -nod3d9ex1 ( ALT TAB hızınızı maximuma alır, kısacası ALT+TAB hızı artar )
    -high ( Oyunu yüksek öncelikli modda başlatmanızı sağlar, yukarıda paylaştığım dosyanın işlevi ile aynı )
    -threads 6 ( 6 Sayısını sizin işlemciniz kaç çekirdek ise onun çekirdek sayısı ile değiştirin, benimki 6 çekirdek olduğu için 6 yazdım )
    -tickrate 128 ( Oyunda singlepalayer oynuyacaksanız yani botlarla alıştırma, aim mapi falan oynayacaksanız tickrate sayısını 128'e çıkarıyor ve mermiler daha stabil gidiyor )
    +mat_disable_fancy_blending 1 ( Dokuları düşürerek FPS artışı sağlar )
    +cl_forcepreload 1  ( RAM'e yük bindirir, bunun sebebi oyunda ki mapleri falan önceden RAM'e alarak FPS artışı sağlar, yalnız RAM'e yük bineceği için RAM'iniz yüksek değilse kodu yazmayın, yada yazın yazdıktan sonra FPS'iniz de düşüş olursa tekrar silersiniz.
    +r_dynamic 0 ( Dynamic aydınlatmayı kapatır ve FPS arttırır)
    +mat_queue_mode 2
    -disable_d3d9ex ( nod3d9ex1 ile aynı işlevde )
    -softparticlesdefaultoff  ( Dokuları yumuşatarak FPS arttırır )
    -limitvsconst ( Gölgelendirmeyi sınırlayarak FPS arttırır )
    -noubershader  ( Shaderi kapatarak FPS arttırır )

    İşletim sisteminizi güncelleyin;
    Çalıştır'a winver yazarak Windows 10'unuzun hangi sürümde olduğunu öğrenebilirsiniz

    Arama kısmına güncelleştirmeleri denetle yazarak etkin olan güncelleştirmeleri görebilir ve yükleyebilirsiniz

    • Ekran kartı Driverını güncelleyin.

    Nvidia Drivers
    AMD Drivers

    • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.

    Görev tepsisinde çalışan uygulamaları kapatın, sizin için önemli olmayan uygulamaları kapatmanız gereklidir, mümkünse arkada hiçbir program açık kalmasın.

    Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen FPS'inizde az da olsa artış olmuyorsa artık sisteminize yeni bir parça yada yeni bir bilgisayar alma vaktiniz gelmiştir.

    GÜNCELLEME :

    17.05.2020 : Dosya.tc'nin içerdiği adware yüzünden link mediafire alınmıştır.
    22.05.2020 : Oyuna güncelleme ile gelen başlatma kodları konuya eklendi.
    12.06.2020 : CS:GO'ya yeni gelen " Boost Player Contrast " konuya dahil edildi.
    25.06.2020 : Güç Planını Yüksek Performans yapma konuya eklendi.

    hydra hydra (3800)