CS:GO ısınma sorunu

Merhaba;

CS:GO (Counter Strike Global Offensive) Oyununda bilgisayarım aşırı ısınıyor. Gerek oyun içi ayarlarında gerek ise oyun dışı ayarlarını yaptım. Ne yapmalıyım? Oyunu kapattıktan sonra bilgisayarın ısısı tekrar düşüyor (normal haline). Ekran kartım: Nvidia GEFORCE 940M

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Isınmanın ekran kartıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle işlemciler ısınıyor olmalı. İşlemci sıcaklılarını Aida64 indir programıyla kontrol edersin. Eğer değerler yüksek (boşta ve basit kullanımda 55 üstü, oyunlarda 80-85 üstü dereceler) ise PC kapağını/kasasını açar ve bir güzel iç temizlik yaparsın (bilhassa işlemci fanı, kasa havalandırma delikleri, filtreleri temizlenmelidir). Eğer bunlar ısı düşmesini yeterli sağlamazsa işlemcinin soğutucu (termal) macunu değiştirilmelidir.

    edit: speccy indir

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz bunun gibi başka programlar varmı? Çünkü o programı indirdiğimize reklam yazılım da iniyormuş. toprak34 6 yıl önce
    • Var ama hayret sana, önce download edersin sonra işin bitince tekrar kaldırırsın, ne olmuş yani reklam varsa @toprak 34 :) Alternatif programda var Speccy. idi galiba. Bakarım şimdi. temmuz 6 yıl önce
    • Link ekledim @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :D :D Abi olay reklam yazılımları olunca :) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz Abi şöyle belirteyim şimdi hiçbirşey yok normal soğuk hatta ama csgo ya girince ısınıyor ama fazla değil el yakmıyor yani o kadar değil 85 derece olacağını hiç sanmıyorum :) toprak34 6 yıl önce
    • Neyse, Speccy linkide ekledim mesajım altına :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Yahu, ısınmadan kuşku duymuş ve rahatsız olmuşsunki konu açmışsın. Bende sana sıcaklıklarına bir bak bakalım dedim. Program linkleride verdim, şimdi ne istiyorsun? Baksana sıcaklıklara bir önce :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz speccy de bir tane virüs var ama :) toprak34 6 yıl önce
    • Neyle taradın, yanlış olmasın? Ben daha önce gezginlerden download ederek kullanıştım ve problem yoktu. Senin için bir daha bakacağım. Olmazsa Aida64 download edersin. Aida64 yanında başka reklamlı muhtevalı programlar falan getirmiyor, kendi içerisinde (programın arabiriminde) zaman zaman bazı reklam gösteriyor. İşi bitince program kaldırılır ve böylelikle reklamlarda yok olur @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Verdiğim linkteki (Gezginler'deki) Speccy programını Defender ve Emsisoft Antimalware programlarıyla taradım, her ikisiylede sonuç TEMİZ @TOPRAK34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi şuan 45 derece normal kullanım işlemci 45 derece toprak34 6 yıl önce
    • Speccy için sadece Nod32 Antivürüs buluyor, diğerlerinde hep temiz. Ve Nod32'de doğrudan virüs olarak raporlamayıp sadece "Potansiyel olarak güvensiz" şeklinde raporluyor: http://www.updatestar.com/tr/virus-report/speccy/2328635 @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Boşta veya basit kullanımda 40-45 dereceler normaldir. Hatta 50-55'lere kadarda çok riskli olmaz @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz tamamdır :) toprak34 6 yıl önce
    • Bu şekilde içinde rahatladı, kuşkularında ortadan kalktı fenamı oldu yani :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Geçmiş olsun :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Teşekkürler ama oyunda pek iç açıcı değil :) 79 derece toprak34 6 yıl önce
    • Olsun, limitlerin üzerinde değil. Ama aciliyeti olmamakla birlikte müsait bir zamanında kasayı/laptop kapağını açarak belirttiğim gibi bir temizlikte yaparsın, daha iyi olur. Ama temizlik yaparsan eğer, bunu çok dikkat ederek yapmalısın. Yoksa kaş yapayım derken göz çıkarabilirsin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz hiç anlamam :) Kasa olsa yapardım ama laptop :) toprak34 6 yıl önce
    • Zor değil. Sadece dikkat edeceksin (Bilhassa işlemci ve çevresine.. Yerinden falan oynamamalı, bir gevşeklik falan olmamalı). Desktop kasa gibi dağınıkta değil, daha derli topludur, her donanım ve parça kendine ayrılmış bölümlerde yerleştirilmiş haldedir @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Birde kapağı açarken, kaparken dikkat edilmelidir. Çok sayıda vidası olur, bazı videlar çıkarıldığı halde kapak yine açılmayabilir, gizli vida ve/veya tutamaçlar olabilir. Kapağın kapanması sırasındada kapak iyice oturtulmalı kasmalara falan meydan verilmemelidir. Yani özeti dikkatli olunmalıdır ve bu dikkat gösterilirse gerisi çok kolay olur @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Youtube'ta laptop kapak açma kapatma, sökme takma videoları falan izle biraz. İşe yarayabilir @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz ama bilgisayar daha yeni termal macunu yenilememe gerek varmı? toprak34 6 yıl önce
    • Şimdilik yok (termal macun işi daha çok dikkat ve bilgi ile tecrübe ister). Sen şimdilik ve müsait bir zamanda temizlik yaparsın. Bunu yaparkende laptopun içini görmüş olur, ileride ram ekleme ssd ilavesi/değişikliği, termal macun tatbiki vs işler için laptop içine bir aşinalık elde edersin. Herşey sırasıyla olmalı. Tecrübede öyle.. @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :) toprak34 6 yıl önce