CS:GO rolleri nedir? AWPer, Entry fragger ne demek?

CS:GO rolleri nedir?

AWPer, Entry fragger ne demek?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CS:GO rolleri nedir?

    CS:GO rolleri, takımdaki yeri ve oynayış biçimlerine göre seçilir. Takımdaki her kişinin farklı veya aynı rollere sahip olabilir.

    CS:GO'daki roller neler?

    Entry Fragger

    Terörist kısmında en önemli rollerden biridir. Çünkü entry'i almak terörist iken çok önemlidir. Rakibin oyununu bozmasında entry fragger'ın büyük rolü vardır. Entry nedir diyecek olanlar için açılış-giriş demek. Türkçeye çevirince abzurt oluyor.

    IGL ( In Game Leader )

    Oyun içi lider demek. Takımı oyun içinde yönetecek olan kişidir ve büyük sorumluluk üstlenir. Oyun kurucudur.

    Lurker ( Pusucu )

    Lurker, rotasyon atmak üzere olan düşman oyuncusunu öldürmek için belirli pozisyonlarda bekleyen oyuncuya denir.

    AWPer ( Sniper-Keskin Nişancı )

    Adından da anlaşılabileceği üzere AWP kullanan kişiye denir. En sevdiğim AWP oyuncusu s1mple ve Fallen.

    Rifler

    Rifle kullanan kişiye denir. Rifle, tüfek demek.(M4, AK)

    Refragger

    Entry Fragger'ın başarısız olduğu durumlarda entry'i almaya çalışan kişiye denir.

    Support

    Takım arkadaşlarına önemli noktalarda, önemli pozisyonlarda destek olan kişiye verilir.

    Hangi e-sporcu hangi rolde?

    Xantares Entry Fragger'dır ancak BIG onu Lurker pozisyonunda oynatıyor.
    imorr Entry Fragger, AWPer.
    Fallen AWPer
    S1mple AWPer
    nGin Support, Rifler
    Majer IGL, Lurker.
    Frozen Rifler
    Woxic AWPer
    Karrigan IGL, Rifler.

    hydra hydra (3800)