Csharp, 'Incorrect syntax near '1'.' hatasını çözemiyorum.

Merhaba arkadaşlar , Aşağıda verdiğim örnekte  'Incorrect syntax near '1'.' hatasını alıyorum. Sorunu bir türlü aşamadım , acaba nerde hata yapıyorum bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

   private void buttonView_Click(object sender, EventArgs e)
{
            Connection.Open();
            string sqlQery = "'" + textID.Text + "'";
            cmd = new SqlCommand(sqlQery, Connection);
            SqlDataReader DataReader = cmd.ExecuteReader(); --- hatayı verdiğinde bu kısmı gösteriyor...
            DataReader.Read();

            if (DataReader.HasRows)
            {
                textName.Text = DataReader[0].ToString();
                byte[] images = ((byte[])DataReader[1]);

                if (images == null)
                {
                    pictureBox1.Image = null;
                }
                else
                {
                    MemoryStream mstreem = new MemoryStream(images);
                    pictureBox1.Image = Image.FromStream(mstreem);
                }
                else
            {
                MessageBox.Show("Kayıt edilmiştir...");
            }
            Connection.Close();
        }

yunusskuzu yunusskuzu (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sqlquery degiskenin bos ya da dogru bir sql ifadesi olusturmuyor. Sorun bundan kaynaklaniyor.

     string sqlQery = "'" + textID.Text + "'";

    Burada sqlQuery değişkenine textID kontrolünden değer geliyor olmalı.  txtID kontrolü muhtemelen bir textbox.

    Öncelikle bu satır şu şekilde olmalı:

     string sqlQery = textID.Text;

     tek tırnaklara gerek yok.

    Textbox içine de şu şekilde bir SQL kodu girilmeli

    select * from Tablo1

    Bu sorgu elbette yapmak istediğin işleme göre şekillenmeli.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkürler , peki sorunu nasıl çözebilirim örnek verebilirmisiniz ? kod olarak yani. yunusskuzu 5 yıl önce