Csharp Value of type 'Image(Of Bgr, Byte)' cannot be converted to 'Image'. hatası

Merhaba arkadaşlar , Resimdeki yazıları okuma işlemini yapmaya çalışıyorum ama şu hatayı geçemiyorum.

    Dim imgImage As Image(Of Bgr, Byte) = Nothing
    Dim imgBlank As Image(Of Bgr, Byte) = Nothing

Yatay şeklinde yazılan kod bölümünde  bir sorun gözükmüyor ,  Ama aşağıdaki belirttiğim kodda BU KISIM dediğim yerlerde hata veriyor.

Hatanın sebebini çözemedim bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim Hayırlı günler.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sub ProccesImageAndUpdateGUI()
        Try
            imgImage = New Image(Of Bgr, Byte)(textFile.Text)
        Catch ex As Exception
            Me.Text = "error opening file"
            Return
        End Try
        If (imgImage Is Nothing) Then
            Return
        End If

        Me.Text = "..."
        ibImage.Image = imgBlank --- bu kısım
        Application.DoEvents()

        tess.Recognize(imgImage)
        txtOCR.Text = tess.GetText()

        ibImage.Image = imgImage -- bu kısım

        Me.Text = "....."

    End Sub
End Class

yunusskuzu yunusskuzu (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Muhtemelen bImage kontrolüne ait Image  özelliği ile senin atadığın Image nesnesi aynı tür, değil. Bu sebepten hata alıyorsun.

Aldığın hata Image(Of Bgr, Byte)' cannot be converted to 'Image' hatasının anlamı bu. iki nesnenin adlarının aynı olması seni yanıltmasın. Farklı kütüphaneler kullanıyorsan bunlardan gelen bir tür olabilir.

alattin alattin (16999)