Css deki @media screen olayı jquery de varmı

Css de belli bir ekran çözünürlüğünün altına düşünce çalışacak kodları belirte biliyoruz peki bunu jquery de nasıl yaparım mesela aşağıdaki kodu 900px altındaki ekranlerda çalıştırmak istiyorum.

Bunu nasıl yapabileceğimim anlatırsanız sevinirim.

<script type='text/javascript'>
$('#cssmenu > ul > li > a').click(function() {
  $('#cssmenu li').removeClass('active');
  $(this).closest('li').addClass('active');
  var checkElement = $(this).next();
  if((checkElement.is('ul')) && (checkElement.is(':visible'))) {
    $(this).closest('li').removeClass('active');
    checkElement.slideUp('normal');
  }
  if((checkElement.is('ul')) && (!checkElement.is(':visible'))) {
    $('#cssmenu ul ul:visible').slideUp('normal');
    checkElement.slideDown('normal');
  }
  if($(this).closest('li').find('ul').children().length == 0) {
    return true;
  } else {
    return false;
  }
});
</script>

demsinasbey demsinasbey (69)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Modernizr kullanabilirsin: Modernizr web sitesi o zaman şunun gibi ifadeler kullanabilirsin:

if (Modernizr.mq('(max-width: 900px)')) {
    //bisiler yap
} else {
    //bisiler yap
}

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • Modernizrı tasarlaynların arasında Türk birinin olması ayrı bir güzellik olmasına rağmen iki sorum daha var ben siteyi bootstrap ile tasarlıyorum bu ikisi arasında bir sıkıntı çıkarmı çünkü oda biraz responsive olayına karışıyor. bir diğer sorum ise bootstrap jquery ileride node.js üstüne modernizr da kurarsam sitede yavaşlama olurmu çok fazla eklenti oluyor diye düşünüyorum ama bir sıkıntı çıkmazsa bunuda eklerim siteye. demsinasbey 6 yıl önce
  • herhangi bir sorun çıkartmaz, hissedilir bir performans farkı da oluşturmaz @demsinasbey alattin 6 yıl önce
  • Çok Teşekkür ederim Hocam en kısa zamanda nasıl kullanıldğını biraz araştırıp siteme ekliyeceğim. demsinasbey 6 yıl önce