CSS font özelliğinin kısa yazımında (shorthand) iki ölçü tanımlama ne anlama geliyor?

Bazı CSS dosyalarını incelediğimde font özelliğinı kısa olarak (shorthand) iki ölçü girilerek aşağıdaki gibi yazıldığını görüyorum:

font: 14px/30px

font özelliğinin yukarıdaki gibi iki ölçü değeri ile yazılması ne anlama geliyor?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    font: 14px/30px

    gibi Css font özelliğinin kısa yazımında (shorthand) çift ölçü kullanımdaki değerlerin anlamı şu şekildedir:

    font-size: 14px;
    line-height: 30px;

    Font özelliğinin kısa yazılımda (shorthand) ilk değer Font boyutudur (font-size). Diğer ölçü satır yüksekliğidir (line-height).

    ergin ergin (2539)