Css ile bir list elemanının üzerine gelindiğinde fare imlecini el şekline nasıl getiririm?

Aşağıdaki gibi bir HTML Listem var.

<ul>
  <li>İstanbul</li>
  <li>Ankara</li>
</ul>

Fareyi liste üzerine götürdüğümde cursor, imleç el şeklinde sanki link varmış gibi görünsün istiyorum. Bunu CSS ile nasıl yaparım?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CSS ile herhangi bir HTML elemanı üzerine gelindiğinde El şekilinde fare imlecinin değişmesini istiyorsanız CSS Cursor özelliğine pointer değerini vermelisiniz.

    li { cursor: pointer; }

    Yukarıdaki örnekte HTML li etiketlerinin üzerine gelindiğinde fare imleci el simgesi şeklinde görünecektir.

    ergin ergin (2539)