ctfmon.exe nedir?

Görev yöneticisinde ctfmon.exe adında bir işlem var. ctfmon.exe nedir? ctfmon.exe sistem dosyası mı? ctfmon.exe virüs mü?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ctfmon.exe bir Microsoft dosyasıdır. Microsoft kendi resmi destek sitesinde bu dosya ile ilgili alttaki temel soruları sorar ve cevaplandırır:

    Ctfmon.exe (ctfmon) Dosyası Nedir?

    Ctfmon.exe, Farklı Kullanıcı Giriş Türü Metin Giriş İşlemcisi'ni (TIP) ve Microsoft Office Dil Çubuğu'nu etkinleştirir.

    Ctfmon.exe Dosyası Ne Yapar?

    Ctfmon.exe, etkin pencereleri izler ve konuşma tanıma, el yazısı tanıma, klavye, çeviri ve diğer alternatif kullanıcı girişi teknolojileri için metin girişi hizmeti sağlar.

    Ctfmon.exe Dosyasını Kaldırabilir miyim?

    Ctfmon.exe dosyasının kaldırılması Office XP programlarınızda soruna neden olan davranışlara yol açabilir; bu nedenle kaldırılması önerilmez.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      ctfmon.exe Windows işletim sistemine ait bir dosyadır.

      ctfmon.exe arkaplanda çalışarak kullanıcı metin girişlerini takip eder (klavyeden yazdıklarınızı algılar) konuşma tanıma, el yazısı tanıma, klavye çevirisi ve diğer alternatif kullanıcı veri girişleri için hizmet desteği sağlar.

      Windows arama işleminde ve görev çubuğu dil desteğinde de aktif rol oynar.

      murat murat (12492)