cvtres.exe nedir?

cvtres.exe nedir? cvtres.exe virüs mü? cvtres.exe Windows işletim sisteminin bir parçası mı? cvtres.exe neden CPU fazla kullanıyor?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    cvtres.exe nedir?

    Microsoft® Visual Studio® 2005 uygulamasının ihtiyaç duyduğu Microsoft'a ait bir dosyadır. COFF obje çevirim aracı kaynak dosyasıdır. Güncellemeleri tam Windows 7 64 bit işletim sisteminde cvtres.exe dosya boyutu 32 bit .net framework 2.0 için 31.3 KB,  64 bit .net framework cvtres.exe dosya boyutu 37.3 KB,  versiyon 4 .Net framework için 41.4 KB, 64 bit .Net Framework için 44.9 KB dosya boyutuna sahiptir.

    C:\Windows\Microsoft.NET\ altındaki alt klasörlerde bulunur. Bu klasör .Net Framework'ün kurulu olduğu klasördür.

    cvtres.exe virüs mü?

    cvtres.exe normal boyutu ile virüs değildir. Fakat işlemci (CPU) kullanımı %100 veya %50 üzerinde olduğu durumlarda virüs şüphesi doğabilir. Virüsler kendilerini sistem dosyalarına bulaştırma yeteneğine sahiptir.

    Aşırı CPU kullanımı söz konusu ise, %100 CPU kullanımı gibi, özellikle Aladinz.n Trojan veya Backdoor.IRC.Aladinz.N olarak adlandırılan virüsten şüphelenmek gerekir.

    Virüs şüphesi varsa cvtres.exe dosyasını doğrudan silmek yerine aşağıdaki işlemleri yapın:

    1. Adım Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapma
    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    2. Adım Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırma

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun. Linkte ayrıca Malware Bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    3. Adım: Dr Web ile tarama

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      bendede aynı sorun var. Ama görev yöneticisini açınca "cvtres" işlemini görüyorum ve benim sonlandırmama kalmadan kendi kapanıyor. cpu kullanımı normal düzeye geliyor(görev yöneticisi açıkken). görev yöneticisini kapatınca tekrar cpu kullanımı yükseliyor. :). kendini gizlemeye çalışıyor sanırsam. :)

      cesmeli35 cesmeli35 (1)