Cyberoam Google ve bazı kurum sitelerine girilmiyor

Cyberoam google ve bazi kurum sitelerine giremiyorum. Sorun buyuk ihtimal guvenlik duvarinda bu konu hakkinda bilgisi varsa yardim bekliyorum. Tesekkur ederim.

ilyaskeskin ilyaskeskin (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herhangi bir kurum içinden internete erişmeye çalışıyorsanız girmek istediğiniz site Cyberoam Firewall tarafından engelleniyordur.

    Cyberoam, Sophos'a ait bir güvenik duvarıdır (firewall). Genelde kurumlar tarafından tercih edilir. Bir siteye girmek istediğinizde Cyberoam uyarısı çıkıyorsa o site, firewalldan engellenmiş demektir.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cyberoam da google ve kurum siteleri engelli değil. Uyarı yazısı gelmiyor. Kurallarda ve filterlerde bununla alakalı bir ek yok. Bu sorun yeni oldu ve bir müdahele olmadı firewalla. ilyaskeskin 7 yıl önce
    • Google'a girmek istediğinizde ekranda tam olarak ne yazıyor? hakan 7 yıl önce