D diskini silip c ye ekleyip tek disk yaparsak sshd performansı artar mı ?

başlıktada belirttiğim gibi bu durum performans açısından katkı sağlar mı asıl merak ettiğim chrome sorunumdu onu hala çözmüs değilim belkide bu sepeten dolayı düzelmiyorum

burak10327 burak10327 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tek bölümlü disk demek istedin herhalde (Zaten tek diskin var senin.. İki bölümlü ama tek disk). Performansa ya hiç etki yapmaz yada farkedilemeyecek kadar az etkisi az olur.

    Bir diskte en az iki bölüm olması her zaman tercih sebebi olmalıdır, bu bir avantaj olur. Zira bir bölüm zaten işletim sistemi (windows) yüklüdür. Sonraki bölüm veya bölümler ise işletim sisteminden bağımsız mevcudiyetlerini muhafaza ederler ve arşiv vb saklanması/korunması gereken dosyaları barındırma fonksiyonu sağlayarak bir çeşit "güvenli" depo görevini yerine getirirler. Böyle oluncada PC'de işletim sisteminin (windows'un) çökmesi hallerinde yine bazı usuller ve araçlarla bu bölüme/bölümlere, bu bölümlerdeki dosyalara ulaşma imkanı olur. Eğer tek diskli bir sistem olursa bu imkan sağlanamaz; çöken windows ile birlikte sabit diskteki bütün bilgiler ve dosyalar kaybedilmiş olur (Bu halde işletim sistemini yeniden yüklemek için sabit diskin bütününün biçimlendirilmesi gerekecektir)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    D diskini silip c ye ekler seniz sadece C sürücü GB Boyutu artar onun dışında bir faydası olamz

    chrome sorunu için bu şekilde bir işlem hiç bir işe yaramaz

    Chrome sorunu olarak başlık açasaydınız sorun bu ise  nedir sorun

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bununla ilgili başlık açtım ancak bir çözüme kavusmadı... Sorun su chromeyi yükledim flas playeri vs etkinlestirdim dıgıturk playden maç seyredicem açıyorum yayını görüntü akıcı değil takılmalar oluyor suan yandex kurdum yandexte öyle bir sorun yok chromede ne denediysem olmadı ha birde bilgisayarı ilk açıp direk yayını açtığım zaman nadirde olsa görüntü akıcı olabiliyor burak10327 7 yıl önce
    • chrome ayarlarını kökten sıfırlayın bakalım candan 7 yıl önce