D-Smart Next YE-15000 HD Uydu Alıcısı 1080P çözünürlük neden yok?

Uydu alıcımda; 720P var, 1080İ var. 1080P yok. Bende 1080İ'yi seçtim, fakat 1080P kadar iyi değil dediler. 720P daha iyi dediler. Siz ne düşünüyorsunuz? Ek olarak 1080P yapılmaz mı?

fice00 fice00 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1080i ile 1080P arasında çözünürlük bakımından hiçbir fark yok. Her ikiside 1920x1080 çözünürlüğe sahiptir. Aradaki fark çözünürlük değil, tarama farkıdır.

    1080i çözünürlüğün saniyede ekrana verdiği kare oranı 30 FPS iken, 1080P de 60 FPS'dir. Anlayacağınız tek fark akıcılık diyebiliriz. Ekrana yansıyan görüntü kalitesi her ikisinde de aynı.

    FPS farkını daha iyi anlamak için şu videoyu izleyin: 1080i vs 1080p [interlaced vs progressive] 1080p FULL HD

    İnternette araştırdım, bir sitede D-Smart yazılım yükleme diye bir içerik buldum. İşine yarar mı bilmem ama.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yani, TV izlemek için 1080İ olur diyorsunuz? 30 FPS takılma yapmaz? fice00 6 yıl önce
    • Evet gayet uygundur. Aradaki tek fark dediğim gibi akıcılık. Oyun oynamadığınız için de onun bir zararını göreceğinizi zannetmiyorum. @fice00 omercik 6 yıl önce
    • Sağ olun.. fice00 6 yıl önce
    • Peki, uydu alıcısı güncelleme diye bir şey var mı? fice00 6 yıl önce
    • Bir sitede bir şeyler buldum, ama işine yarar mı bilmem. Mesajıma ekledim. @fice00 omercik 6 yıl önce
    • Bu biraz, fabrika ayarlarına döndürme gibi geldi fice00 6 yıl önce
    • Bu uydu alıcısı internete bağlanabiliyor mu? Hiç kullanmadığım için soruyorum. @fice00 omercik 6 yıl önce
    • Arkada LAN girişi var. fice00 6 yıl önce
    • Yüksek ihtimalle yazılımı vardır ve güncellenebiliyordur. Bu konuda en doğru bilgiyi D-Smart müşteri hizmetlerinden alın bence. @fice00 omercik 6 yıl önce