D sürücüsünü bulamıyorum

Slm arkadaşlar.Benim sorunum bitlocker sürücü şifrelemesi ile ilgili.Ben bilgisayarımın D sürücüsüne bitlocker aktif etmiştim ve kayıt sırasında metin belgesini belgelerime kaydettim.Baya bir süre kullandıktan sonra bilgisayarımı güncellemiştim.D sürücüsünü açmaya çalıştığımda şifre istiyordu her zaman girdiğim şifreyi kabul etmedi.3-4 kez denedim bu kezde bilgisayarım çok ağır derecede yavaslamaya ve kasılmaya basşladı.hiç bir işlem yapamıyordumçbende hemen format attım.ama belgelerimdeki dosyayı almayı unuttum.Neyse format attıktan sonra bilgisayarımı actım.Bu kezlik d sürücüsü gözükmüyor.Ama disk yönetisinde sağlam diyor.komut ile girdiğimde disk rar olarak gözüküyor ve içine giremiyorum.İçinde yıllardım biriktirdiğim fotolar vardı nasıl kurtarabilirim yada diski görünür hale getirip şifreyi tekrar girmeyi istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ozcan52 ozcan52 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    D sürücüsünü şifreledikten sonra size seri no verrir birde sizin koymuş olduğunuz şifre vardı bunların  nereye kaydedilsin diye sorar kaydedtiğiniz yeri hatırlamaya çalışın başka yolu yok malessef

    D sürücüyü daha önce birlikte aç dedikten sonra winrarı tıklatmışınız ondan olabilir ikinci olarak bilgisayarım çok ağır dediniz format atmayı düşünürseninz bütün sürücüleri silip sıfırdan format atarsanız büyük ihtimal  bilgisayarınız hızlanır (bilgisayarınız ve internet hızınızı) normal olduğunu var sayıyorum

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevap verdiginiz icin teskkurler.kayit sirasinda verilen bir belge vardi onu kopyalamyi unutup firmat attim ama ger getirme araclari ile getirdim fakat metin belgesi turkce olarak degil cince vb seylere donusmus.bunu nasil turkce yaparim.Ben sadece c ye format attim.d sifreli ve onemli resimlerim var.kurtarma araci ile denedim fakat cogu resim yoktu.ondan dolayi format atmak iatemiyorum.d surucusu gizli bunu baska bilgisayara taksam gorurmu acaba.1 seneden beri cozum bulmaya calisiyprum ozcan52 8 yıl önce