Daemon tools format atarken gelişmiş seçeneği gözükmüyor

daemon tools ile format atmaya çalışırken diskler yerinde gelişmiş seçeneği yok

wolfire wolfire (2)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Deamon Tools ile format falan atılmaz (Windows yüklenecek bölümün formatlanması gerekecektir ama Daemon Tools programı ve sanal sürücüleride aynı bölümdedir. Bu sebeple aynı bölümde formatlama yapılamaz). Web'de bununla alakalı yazılanlar palavra.

    Sen hangi işletim sistemini yüklemek istiyorsan bunu alttaki linkten faydalanarak yap istersen:

    Bilgisayara format atma detaylı (tıkla)

    Önemli: Eğer yükleme DVD'si/bootable flash bellek gibi medyaları kullanmadan format atmak istiyorsan veya bunları kullanma imkanı yoksa Media Cretion Tools ( Üstte paylaştığım linkte farklı işletim sistemleri için bu araçların linkleri ayrıca bulunuyor) aracını kullanarak bunu yapabilirsin. Bu araç ile işletim sistemi yükleme dosyaları downloadı gerçekleştirildikten sonra eğer stenirse yine bu araç vasıtasıyla mevcut işletim sistemi üzerindende işletim sistemi yüklemesi (windows kurulumu, format atılması) gerçekleştirilebiliyor.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      @temmuz hocamın dediği gibi Deamon Tools format aracı değildir.Bilgisayar üzerinde sadece sanal olarak .iso dosyalarını açabilir.Ancak Windows 8 ve Windows 10 ile beraber yerleşik olarak gelen .iso kalıbı tanımlaması sayesinde bu tarz programlara da ihtiyaç azalmıştır.

      Deamon Tools aracını DVD/CD kalıplarının okunmasında kullanabilirsiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)