Daemon Tools indirirken Emsisoft virüs uyarısı veriyor

Merhaba,

Bir .ISO dosyasını açmak için daemon tools indireceğim ancak kurarken emsisoft virüs uyarısı veriyor ve karantina altına alıyor. Daemon tools'da virüs var mı yoksa tam tersi Emsisoft'da mı sorun var?

Edit:

Detaylar:

Davranış Engelleyici algılandı şüpheli davranış "CryptoMalware" den "C:\Users\hamburger\AppData\Local\Temp\DTLite1080-0447_split.exe" (SHA1: 2985758AEC67C00DD69ADD3CFC418F075CCC66B6)

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DAEMON TOOLS LİTE 10 buradan indiriyorsan bu yanlış bir uyarıdır. Antivirüs programları bazen yanlış uyarı verebilir.  Antivirüs programını geçici olarak kapatarak işleme devam edebilirsin.

    Deamon tools kurulum sırasında, dosyaları genişletirken muhtemelen bir kripto virüsünü benzer işlem gerçekleştiriyor. Emsisoft da CryptoMalware olarak yakalamış. Sadece işlem benzerliğinden. Yanlış hatırlamıyorsam Emsisoft anti-malware'da davranışsal tarama var. Sebep budur. Virüs olduğundan değil. Şüpheli işlemden.

    murat murat (12492)