Dailymotion'da 480p olan video, Youtube'da neden 360p oluyor?

Merhaba, bende İDM programı var. Yani, Internet Download Manager var. Ben Dailymotion üzerinden bir video indirmek istiyorum. Video 480p, fakat bazı videoları 360p olarak indiriyor. Dailymotion'dan 480p olarak indirdiğim video, Youtube'a yükleyince 360p oluyor. Bu neden olur? Ayrıca Chrome'da, İDM programının uzantısı var. Yani, IDM Integration Module var.

Edit: Bir arkadaş yanıtlamıştı, fakat soruma tam cevap alamadım..

dumevale dumevale (8)
5 yıl önce sordu

  • O videonun linkini buraya atabilir misin? omercik 5 yıl önce
  • Tek bir video olarak değil. Mesela 10 tane videodan 6 tanesinde bu sorun çıkıyor.. dumevale 5 yıl önce
  • Sorunu yaşadığın videolardan birinin linkini atabilir misin? @dumevale omercik 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Videoyu Youtube'a yüklediğinde 480p olarak videoyu görmek için biraz beklemen gerekebilir. Youtbe önce 360p sürümünü yayına alıyor daha sonra diğer kaliteleri devreye alıyor. Bazen bu yoğunluktan dolayı biraz vakit alabiliyor.

Dailymotiondan video indirirken video ayarının otomatikte kalmadığından emin ol.

Dailymotion video

Kalite Auto olarak kalırsa o an bağlantın yavaşladığı an sana 360p video gönderilir. Video sağ üst köşesindeki video ayarından 720p veya 480p, artık video hangi kaliteleri barındırıyorsa ve sen hangisina ihtiyaç duyoyorsan oradan seçerek indir. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • Dailymotion'dan video indirmeden önce kaliteyi 480p seçer, sayfayı yeniler, 5-6 saniye videoyu izlerim.. Fakat dediğim gibi 10 video indirsem, 6 tanesinde bu sorun var.. dumevale 5 yıl önce
  • Ayrıca, videoyu yükleyeli yarım saati geçti, fakat videolar hala 360p.. dumevale 5 yıl önce
  • @dumevale ilginç bir durum araştırdım ama benzer bir durum yaşayana da rastlamadım murat 5 yıl önce