Darbe Generalleri Dayak Yerken facebook virüsü nasıl temizlenir?

Facebook üzerinden yayılan ve başlığı Darbe Generalleri Dayak Yerken olan Facebook virüsü nasıl temizlenir?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Darbe Generalleri Dayak Yerken  facebook virüsü nasıl temizlenir?

    Son dönemde Facebook üzerinden yayılan Darbe Generalleri Dayak Yerken başlıklı sahte video linki kullanıcı bilgisayarlarına virüs bulaştırıyor.

    Facebook virüsü link tıklandığında aşağıdaki linke yönlendiriyor.

    http://hxtxf.1alemsin.com/video-darbe-generalleri-dayak-yerken-3-35544472

    Burada yine sahte bir video oynatıcı var. Yönlendirilen sayfa sahte görünüm olarak Facebook'a benzeyen bir sayfa. Kullanıcı Video linkini tıkladığında Google Chrome üzerine eklenti yükleme ekrana geliyor ve kullanıcıya bir eklenti yükleniyor.

    Darbe Generalleri Dayak Yerken !! başlıklı sahte video player tıklandığında kullanıcıya şu sahte uyarı geliyor:

    FACEBOOK
    Kapat

    Görünüşe göre yurtdışı videoları'nı izleyemiyorsunuz. " yurtdışı videolarını izle "" butonuna tıklayarak google magazasından (aşağida örnekte gösterildiği gibi) ücretsiz Google Whois Engineuygulamasını " CHROME'A EKLE " butonuna'da tıklayarak ekleyin ve tüm videoları sınırsız izleyin.;

    • Cinsel İçerik
    • Şiddet veya Madde Bağımlılığı
    • Siyasi Görüş

    Yurtdışı videoları izle tıklandığı zaman Whois Engine adlı eklenti yüklenmek üzere Google Play'e yönlendiriliyorsunuz.

    Eğer Google Chrome kullanmıyorsanız virüs sizi etkilemeyecektir.

    Google Chrome kullanıyorsanız ve eklentiyi yüklediyseniz virüsü temizlemek için şu işlemeri yapın:

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden

      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Ayrıca bilgisayarınızı diğer zararlı yazılımlara karşı taratın:  Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15424)