DARK RANGEMAX 1200 802.11 AC MODEME BAGLANMIYO

-2

MERHABA DARK ANGEMAZ 1200 AC WIFI ADAPTORU KOMSUMUSUZ MODEMINE BAGLANMIYO 34 METRE MESEFA VAR AMA WFI ADAPTORU SINYALI 5 CEKIYO BAGLANTISI YAVAS  BUNUN NEDENI NE OLABILIR MODEMLE ACABA UYUMU SAGLAMIYO BIDE WIFI 2DE KOMSUMUZUN MODEMINI GORMUYOR  YARDIMCI OLURMUSUNUZ modemının modelı eskı oldu ıcın bağlanmama gıbı bısey yaparmımodemınmodelı D-link DSL-2640NRU - SMILE ADSL D-link DSL-2640NRU - SMILE ADSL

kullanici5823 kullanici5823 (-25)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Wifi adaptörünün bilgisayara uyumlu sürücüsünü yüklediğinizden emin olunuz.

    Bağlanmamanızın sebebi aradaki uzaklık ve sinyal yetersizliği olabilir.34 metrede olsa araya duvar ve sinyali kesici etmenler varsa bağlantıda sıkıntılar olabilir.

    Sorunun sizden mi yoksa modemden mi kaynaklandığını şu şekilde anlayabilirsiniz.

    • Wifi adaptöründen başka bir ağa bağlanmayı deneyin ve sorunun sizde olmadığını anlayın.
    • Komşunuzun modemine aynı noktadan telefon ile bağlanmayı deneyin.Eğer telefon bağlandıysa ve hız verimliyse çekimde sıkıntı yoktur anlamına gelir.Bu şekilde sorunun aradaki uyumsuzluk veya ip vermede sıkıntı olabileceği görüşüne varabiliriz.

    Üstteki seçenekleri uygulayabiliyorsanız normalde bağlanmanız gereken modeme bağlanamıyorsunuz demektir.Bunun nedeni modem ile wifi adaptörünün arasındaki uyumsuzluk veya modemin eski olmasından kaynaklı ip sorunları olabilir.Bunun için bilgisayarınıza manuel el ile ip vermeyi deneyebilirsiniz.

    Manuel ip vermek için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken nokta modemin varsayılan ip adresi öğrenmek ve vereceğiniz ip nin 192.168.1.X mi yoksa 192.168.2.X mi olduğuna karar vermek.

    Buradan bilgisayarınıza nasıl manuel ip vereceğinizi öğrenebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)