dasHost.exe virüs mü?

Görev yöneticisinde dasHost.Exe adında bir işlem var.  Kullanıcı adı Local Service görünüyor ve Durumda Çalışıyor yazıyor. Pek fazla CPU ve RAM kullanmıyor ama bazı forumlarda coin miner virüsü olarak yazılmış. Acaba dasHost.exe virüs mü?  Bilgi verirseniz sevinirim.

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    dasHost.exe virüs değildir. Windows işletim sistemine ait bir bileşendir. dasHost (Device Association Framework Provider Host) yani Cihaz Birliği Çerçeve Sağlayıcı Ana Bilgisayarı  anlamına gelir.

    Windows ile sahip olduğunuz donanım (ekran kartı, anakart, ağ kartı vb) eşleşmesini sağlayan bileşendir. Mesela yeni bir Bluetooth Mouse aldınız ve bilgisayara taktınız. Sisteminiz ile eşleşnesini dahost.exe yapar.

    daHost.exe dosyasının görev yöneticisinde görülmesi normaldir. daHost.exe virüs ya da zararlı yazılım değildir. Coin miner ile alakası yoktur.

    murat murat (12492)