Database "DB" is already open and can only have one user at a time

Microsft SQL Server Management Studio ile SQL sunucuya bağlandığımda veritabanımın adının yanında Single User yazıyor. Veritabanın özelliklerine girmek istediğimde "Cannot show requested dialog. An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch. Database "DB" is already open and can only have one user at a time hatası geliyor ve veritabanına erişemiyorum.

Database "DB" is already open and can only have one user at a time hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Database "DB" is already open and can only have one user at a time hatasının çözümü nedir?

    Bu hata SQL server veritabanı Single User olarak kısıtlandığında ortaya çıkar. Siz bilerek Single User moduna geçirmediyseniz, bir sorun yüzünden veritabanı bu moda girmiş olabilir.

    Hatanın çözümü için öncelikle veritabanını kullanan uygulamaları durdurun. Daha sonra şu adomları izleyin

    1. Veritabanını kullanan tüm uygulamalar sonlandırıldığında artık DB özelliklerine girebileceksiniz. DB'nizi sağ tuşla tıklayın ve Properties seçeneğini tıklayın.
    2. Daha sonra Options bölümün tıklayın.
    3. State bölümünden Restrict Access SINGLE_USER  yerine MULTI_USER seçeneğini seçin.

    Tamam butonuna tıkladığınızda, açık olan bağlantıların kapanacağına dair bir uyarı gelir. Bu uyarıyı onayladığınızda artık veritabanınız tek kullanıcı modundan çok kullanıcı moduna geçmiş olacaktır.

    alattin alattin (16999)