DataCollector.Utilcode.A virüsü nedir, tehlikeli mi?

Telefonda antivirüs programı sürekli DataCollector.Utilcode.A  buluyor. a variant of Android/DataCollector.Utilcode. A potentially unsafe uyarısı veriyor. DataCollector.Utilcode.A  virüsü nedir? Tehlikeli mi?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu uyarıyı muhtemelen ESET-NOD32 antivirüs programı veriyor. Yaptığım araştırmada DataCollector.Utilcode.A ile ilgili net bir bilgi bulamadım. Daha çok Eset antivirüsün yanlış uyarı verdiği bir kaç güvenilir uygulamaya dair bilgiler var.  Yaptığım araştırmada DataCollector.Utilcode.A ile ilgili net bir bilgi bulamadım. virüsünü de zaten aşağıdaki bir kaç antivirüs tespit edebiliyor ya da uyarı veriyor.

    • CAT-QuickHeal Android.DataCollector.A3160 (PUP)
    • ESET-NOD32 a variant of Android/DataCollector.Utilcode.A potentially unsafe
    • Trustlook Android.Malware.General (score:8)
    • IkarusPUA. AndroidOS.DataCollector

    Benim önerim telefonu bir de Avast, Malwarebytes gibi farklı antivirüsler ile taratın. Bu Eset'in hatalı bir bildirimi olabilir. Eğer uyarı verdiği program ya da uygulama paketi belliyse bunu kaldırmayı deneyin.

    murat murat (12492)