DataGridView Açılışta Satır Seçili Geliyor

Arkadaşlar DataGridView Form Açıldıgında Satır Seçili Geliyor Sadece Tıkaldıgımda Satırı Seçsin İstiyorum Aşagıdaki Kodu Denedim Olmadı Yardımcı Olabilirmsiniz

dataGridView1.CurrentCell = null;

pakv pakv (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Datagridview ilk yüklendiğinde hiç bir satırı ve hücre seçili olmasın istiyorsanız şu kodu kendinize uyarlayın

    dataGridView1.ClearSelection();

    örneğin

     private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
            {
                 this.kategorisTableAdapter.Fill(this.tekinDataSet.Kategoris);
                dataGridView1.ClearSelection();

            }

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Açıklama Yok Sadece Kod Var pakv 8 yıl önce