.dcm uzantılı dosyayı nasıl açarım?

Merhaba ben devlet hastanesinden mr ünitesine gitmiştim. Oradan beynimden emar çekindim yani mr sonra bana cd verdiler ve onu açamıyorum program gerek. dcm uzantılı bir dosya nasıl açabilirim?

emrah666 emrah666 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    -1

    .dcm dosya uzantısı nedir, nasıl açılır?

    Digital Imaging and Communications in Medicine (DICOM) görüntü formatında kaydedilmiş olan görüntü dosyasıdır. DCM uzantısını kullanır. National Electrical Manufacturers Association (NEMA) tarafından, MRI, CT taramaları ve ultrason görüntülerinin dağıtılması ve görüntülenmesinde bir standart olarak geliştirilmiştir.

    DICOM Image yani .dcm uzantılı dosyaları açmak için kullanılan bazı programlar mevcut. Eğer .dcm uzantılı dosyalarınızı açamıyorsanız XnView programını linke tıklayarak indirebilirsiniz. XnView programını kullanarak .dcm uzantılı dosyalarınızı açabilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)