DDR2 Ramler Hala Üretiliyormu ?

Arkadaşlar sorum şu DDR2 DDR1 Ramler hala üretiliyormu DDR2 800 MhZ

EDİT: Eski PC mde 2 GB DDR2 Ram var Buna bir tane daha DDr2 ram alcam 2 GB lık ne kadar performans artışı olur 10 FPS Alıdğım oyunda kaç fps alırım

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Üretimleri devam ediyormu bilemiyorum ama halen satılıyorlar. Hem desktop hem notebook.. Her ikiside:

    DDR 2 - n11 (tıkla)

    Fakat 32 Bit sistemlerde en fazla RAM desteği 3.2 GB olur. Daha fazla RAM sistem tarafından okunmaz ve kullanılamaz. Bazı CMD komutları'nın uygulanması gibi özel yöntemler ve/veya bunun için üretilmiş bir program vasıtasıyla bu sınırlamanın aşılabildiği iddia edilmekle birlikte bunu ben şimdiye kadar tecrübe etmiş değilim ve eminde değilim (Nvidia ekran karta sahip sistemlerde bu yöntemin uygulanması bazı problemlerede sebep oluyormuş. Yani sağlıklı uygulanması için sistemde ekran kartı Nvidia haricinde bir ekran kartı olmalıymış. Web'de rastladığım bilgiler bu şekilde).

    Bu sebeple 32 bit (x86) yüklü  sistemlerde fiziksel RAM seviyesinin 4 GB'a yükseltilmesi tek başına yeterli olmaz. Bu RAM seviyesinin tamamının okunulması ve kullanılabilmesi için işletim sistemininde bir format ile 64 Bit'e (x64) yükseltilmesi gerekir. Yoksa 4GB RAM takılı olmasına rağmen sistem bunu en fazla 3.2 GB okur ve kullanabilir. Buda bu upgrade(donanım yükseltmesi) sonucunda arzulanan performans artışının gerçekleşememesine, beklentilerin karşılanamamasına sebep olur.

    Ve oyunlarda FPS performansını artırmada sistem fiziksel RAM'inin yükseltilmesi birinci dereceden rol oynamaz. Bununiçin esas olan ekran kartı değişikliği ve yükseltmesidir (FPS artışının sağlanmasında bir başka etken ve rolde sistemde kullanılan işlemci ile alakalıdır. Tek başına RAM artışı önemli bir sonuç ortaya çıkarmaz). Yoksa ümit edilen FPS performans artışı gerçekleşmez, sonuç hayal kırıklığı olabilr.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • tşk abi nvidiagtx 6 yıl önce
    • birde. abi 110 TL lik DDr2 800 Mhz 2 GB kingston var nvidiagtx 6 yıl önce
    • 39 Tl ye aynısından var nvidiagtx 6 yıl önce
    • Aralarındaki farklar nedir nvidiagtx 6 yıl önce
    • Bilemiyorum ama piyasada böyle çelişkiler ve tutarsızlıklar olabiliyor. Alacağın ürün faturalı ve garanti kapsamında olursa problem olmaz, 39 Liralık olanını alırsın. Ürünün test ve kontrollerinden önce paranın satıcı hesabına aktarılmasına onay vermeyip gerekirse ürün iptalini isteyerek geri gönderir ve paranı iadede alabilirsin. N11 işleyişinde bunlar yapılabiliyor. Almadan önce ürünün satıcısıyla bağlantıya geçmek ve satıcıya soru yöneltmekte mümkün. Bunuda yapabilirsin @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • Birde önce n11 sitesinde satıcı ile alakalı puana bakar ve yorumlarıda okursun. Bzı hallerde bunlarda önemli olabiliyor @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • tamam abi teşekkürler. nvidiagtx 6 yıl önce
    • Bir şey değil @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce

    üretimi yok stoktan(çok pahalı şekilde) veya 2.el temin edebilirsin

    muhammetuyanik muhammetuyanik (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Üstte mesajım muhtevasında link paylaştım. İkinci elde değil, pahalıda değil :) temmuz 6 yıl önce