DDR3L bellekler ne anlama gelir, DDR3 ile DDR3L arasındaki fark nedir?

DDR3L bellekler ne anlama gelir?

DDR3 ile DDR3L arasındaki fark nedir?

DDR3 destekli slota DDR3L ram takabilir miyim?

DDR3 ve DDR3L bellekler aynı anda kullanılabilir mi?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DDR3L bellekler ne anlama gelir?

    DDR3L yani DDR3 Low Voltage ramler DDR3 ten farklı olarak düşük voltaj ile çalışırlar. DDR3L bellek 1.35 V ile çalışırken DDR3 bellekler 1.5 V ile çalışırlar.Düşük voltajın amacı laptop ve ultrabooklarda enerji verimliliği sağlamaktır.

    Intel tarafında 4.Nesil Haswell itibaren desteklemeye başlamıştır.

    DDR3L, DDR3 ten sonra çıkan DDR3 ile DDR4 arasındaki ram modülüdür.DDR4 lerin çıkması ile birlikte aslında pek bir esprisi kalmamıştır.

    DDR3 ile DDR3L arasındaki fark nedir?

    Aralarındaki fark voltaj dan ileri gelir.DDR3L bellek 1.35 V ile çalışırken DDR3 bellekler 1.5 V ile çalışırlar.

    DDR3 destekli slota DDR3L ram takabilir miyim?

    Takılabilir.

    DDR3 ve DDR3L bellekler aynı anda kullanılabilir mi?

    Bu sorunun cevabını net olarak alamadım ancak farklı voltajlarda olduğundan destekleme ihtimalleri düşük.

    ismailsarp ismailsarp (6010)