Debian kurarken "Gerekli bir dosya olmadığından veya hata içerdiğinden uygulama veya işletim sistemi yüklenemedi." hatası

Windows 8.1 64-bit yüklü ASUS X555LI model laptop bilgisayarıma Debian kurmak istiyorum fakat boot ekranını bir türlü geçemiyorum. Debian'ın https://www.debian.org/CD/netinst/ linkindeki "amd64" ISO'sunu indirip hem USB belleğime hem de CD'ye yazdırdım fakat iki türlü de PC açılırken "debian kurulumuna devam et" dememe rağmen hiç birşey olmadı. Boot ayarlarından önceliği USB belleğe verdim, Secure Boot seçeneğini de disabled yaptım ama yine de fotoğraftaki gibi bir hata geliyor.

"Gerekli bir dosya olmadığından veya hata içerdiğinden uygulama veya işletim sistemi yüklenemedi."

sunguf sunguf (8)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aldığın hata sanki ISO dosyası hatalı olarak USB'ye yazılmış izlenimi veriyor. ISO dosyasını Rufus ile USB belleğe yazdırmayı dener misin? Bir diğer ihtimal ISO dosyası hatalı olduğundan böyle bir hata alıyor olabilirsin. Bu durumda da ISO dosyasını yeniden indirmen gerekebilir.

    murat murat (12492)