Dedicated server üzerinden web yayını yapmak

Merhaba,

Windows VDS aldık şirketimize. Hazırladığım ASP.NET uygulamasını orada yayınlamayı planlamaktayım. Fakat sadece bir server bilgisayar çıkıyor. Buradan nasıl yayın yapabileceğim konusunda bir fikrim yok. Yardımcı olabilecek var mı.

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows server üzerinde ASP.NET uygulama çalıştırabilmek için IIS sunucuyu yüklemeniz gerekir.

    Sunucunuzda IIS'i çalıştırmak, yüklemek için

    1.  All Programs -> Administrative Tools -> Server Manager yolunu izleyin
    2. Server Roles sekmesinde Web Server (IIS) seçin

    Yönergeler dogrultusunda kurulumu gerçekleştirin.

    Kurulum işlemi bittiğinde Web sunucunuzu test etmek için tarayıcı adres satırına

    http://localhost

    yazın ve enter tuşuna basın. IIS default web sitesi görüntüsü geliyorsa sunucu kurulumunuz başarılı olmuş demektir.

    Daha sonra IIS içinde uygulamanızı tanımlamanız gerekecektir.

    Öncelikle şu klasöre gidin

    C:\InetPub\wwwroot

    Bu klasör sizin Web sitenizin kök klasörüdür. Bu klasördeki tüm dosyaları silebilirsiniz.

    Daha sonra uygulamanızı bu klasöre kopyalayın.

    Sunucunuzda uygulamanızın ihtiyacı olan Frameworklerin yüklü olduğundan da emin olun.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler hocam :) ben farklı bir şeyler vardır sanıyordum . Siz cevabı yazarken çözdüm. Çok teşekkürler. enoua 9 yıl önce
    • Farklı bir şey yok, local'de nasılsa sunucuda da öyle :) alattin 9 yıl önce