Deep freeze nasıl kaldırılır ?

Bilgisayarda deep freeze kurulu ama şifresini bilmiyorum nasıl kaldırabilirim programı silersem deep freeze kalkar mı ?

ses1842 ses1842 (64)
2 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Deepfreeze programını kaldırmak istersen senden parola ister. Parolayı biliyorsan kaldırabilirsin. Bilmiyorsan aşağıdakş yöntemi denemelisin.

Deepfreeze parolasız kaldırmak için şöyle bir yöntem vardı deneyebilirsin: yöntem Windows 7, Windows 8 için geçerliydi.

  1. Bilgisayarın BIOS bölümüne gir ve tarihi eski bir tarih olarak ayarla. Mesela 2 sene evveline al. Ayarları kaydet ve çık.
  2.  Daha sonra bilgisayarı F8 tuşu ile Hata Ayıklama mounda açacaksın.
  3. Windows logoso ekrana geldiğinde CTRL + ALT + DEL tuşlarına bas. Daha sonra Görev yöneticisini seç.
  4. İşlemlerde FrzState2K.exe dosyasını bul ve sağ tuşla tıklayıp Görevi Sonlandır seçeneğini seç.
  5.  Daha sonra C:\Program Files\Faronics\ klasörünü bul ve bu klasörü sil.
  6. Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ yolunu bul ve Faronics değerini bul ve sil.
  7. Bilgisayarı yeniden başlat.
alattin alattin (16984)
2 yıl önce cevaplandı

  • Bilgisayar windows7 hocam dener denemez sonucu yazarım buraya çok teşekkür ederim @alattin ses1842 2 yıl önce