Deep freeze standart nedir, ne işe yarar?

Şu   programı   tavsiye   eder misiniz deep freeze standart  iyi midir,   işe   yarar mı?

Deep freeze nedir? Deep freeze ne işe yarar?

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DeepFreeze Hyper Technologies tarafindan gelistirilmis, bilgisayarinizin her açilmasinda kuruldugu andan itibaren geçerli olan ayarlarla çalismasini saglayan bir programdir. Daha çok internet cafe tarzi yerlerde müsterilerin bilgisayarlara yazilimsal olarak zarar verilmesini engellemek amaciyla kullanilmaktadir.

    Deepfreeze kurulu bir makinede yaptiginiz tüm degisiklerin (program kurma, belge kaydetme, dosya silme, duvar kagidini degistirme.. vs.) yasam süresi sadece bilgisayarinizi kapatip açma süresi kadar olacaktir. Bilgisayariniz her açildiginda
    deepfreezei kurdugunuz günkü gibi olacaktir. Yani bir önceki kullanimda kurdugunuz tüm programlar silinmis, üzerine
    ekleme yapip kaydettiginiz belge eklemelerden arindirilmis, sildiginiz dosyalar hatta format attiginiz sürücünüzün
    içerigi geri gelmis, begenerek seçtiginiz duvar kagidiniz degismis olacak. Ve bunlar olurken siz elinizdeki sicak kahveyi büyük bir keyifle yudumluyor olacaksiniz. Peki ama bilgisayarimda degisiklikler yapmam gerekirse diye düsünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda DeepFreeze'i devre disi birakarak istediginiz degisikligi yapabilir ve DeepFreeze'i tekrar çalistirdiginizda o andan sonra bu degisikliklerin etkin olmasini saglayabilirsiniz. Buna ek olarak DeepFreeze kullanarak sanal bir sürücü olusturabilir veya hali hazirda varolan (örn:
    D sürücüsü) sürücünüzü koruma disi birakarak deepfreeze çalissa dahi buraya istediginiz sekilde müdahale etme
    (dosya ekleme/silme) hakkina sahip olabilirsiniz.

    dyildiz dyildiz (183)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim , çok acıklayıcı bir cevap oldu benim için . Kafama bir iki nokta takıldı şuanda yükledim diyelim ve çalıştırdım bilgisayarım iki yıl önceye yani sıfıra gerimi gidecek yani yüklediğim programlar ve belgeler silinecek mi ? Yoksa bu programı yüklediğim andan itibaren mi bilgisayarı temizleyecek ? Ve ikinci olarakta sadece sürücü bölümünümü kuruma dışı bırakabilirim yoksa kendi yarattığım bir dosyayıda koruma dışı bırakabilirmiyim ? Ve ayrıca az önce iki ayrı siteden indirdim bu programı fakat zıp dosyası olarak indi ne yapmalıyım ? mat7 9 yıl önce
    • Bir program hakkında daha bana yardımcı olabilirmisiniz ? adwcleaner prograamnı çalıştırıyorum tarama bittikten sonra ( silmek istemediğiniz öğelerin işaretlerini kaldırın ) uyarısı çıkıyor fakat sorun şu ben nereden bilebilirim seçilen öğelerin bilgisayar için gerekli bir programı olup olmadığını ? Yardımcı olabilirmisiniz bu konu hakkındada bana ..... mat7 9 yıl önce
    • Öncelikle deep freeze'in mantığını tam anlamı ile çözememişsin ona bir açıklık getireyim ; Deep Freeze indirdin kurdun verilerine hiç birşey olmaz.Ayrıca deep freze'in hangi bölümü (C,D) fark etmez kontrol altına alacağıdır.Eğer (C) yi koruma altına aldıysan cye program yükler isen deep freze açıkken programı kurarsın ama yeniden başlatınca ve bilgisayarın açılınca programı göremezsin amaç budur programda.Zip dosyası olarak indirmişsin pragramı zip dosyası açıcı programlar var 7gibi onları yüklemelisin. dyildiz 9 yıl önce