Default Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media

Lenovo Z510 almış. Windows 8 kurmaya çalışıyorum. Lenovo Z510 de şuan Free Dos yüklü. Açılışta aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

Default Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media and hit any key Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media

Tekrar Bios ayarlarına girmeye çalışıyorum BOOT LEGACY yapmak için ama Bios ayarlarına bu sefer giremiyorum.

Ne yapmalıyım?

fygunes fygunes (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 kurmak için Bios özelliğini Legacy Support olarak ayarlamanız gerekmiyor.

    Legacy Support modu Windows 8 öncesi işletim sistemleri ve Linux için geçerlidir.

    Lenovo Z510'da Bios'a girmek için Novo tuşunu kullanmalısınız.Lenovo Z510 de varsayılan Bios Modu UEFI'dir.

    lenonovo novo tuşu

    Novo butonu ile açılan menüden Boot menüden istediklerinizi yapabilir Windows 8 kurulum DVD'sinden bilhisayarı açabilirsiniz.

    murat murat (12492)