default-search.net kaldırma

default-search.net bilgisayarınıza ve Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi internet tarayıcılarınıza bulaşan bir tarayıcı gaspçısıdır. default-search.net bilgisayarınıza bulaşıp tarayıcılarınızın anasayfasını, arama motorlarını değiştirir. default-search.net genellikle ücretsiz bir yazılım yüklediğinizde bilgisayarınıza bulaşır.

default-search.net teknik olarak virüs olarak nitelendirilemez. Daha çok bir istenmeyen yazılımdır. Fakat internet deneyiminizi ve tarayıcılarınızın özelliklerini kısıtladığı için bilgisayarınızdan temizlenmesi gerekir. default-search.net bulaştığı bilgisayarlardaki tarayıcıların ilk olarak anasayfalarını değiştirir ve default-search.net'i kullanmanız için zorlar. Ayrıca varsayılan arama motorunuzu da değiştirir ve default-search.net yapar.

default-search.net'i silmek, default-search.net'i bilgisayarınızdan tamamen temizlemek için aşağıdaki aşamaları yapmanız gerekmektedir:

  • Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcılardan default-search.net kaldırma
  • Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcılardan default-search.net kısayolunu temizleme
  • Bilgisayardaki diğer malware yazılımların temizlenmesi

Aşağıda default-search.net'ten kurtulmanın yöntemleri adım adım anlatılmıştır.

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    default-search.net virüs müdür? default-search.net nedir?

    default-search.net bilgisayarınıza ve Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi internet tarayıcılarınıza bulaşan bir tarayıcı gaspçısıdır. default-search.net bilgisayarınıza bulaşıp tarayıcılarınızın anasayfasını, arama motorlarını değiştirir. default-search.net genellikle ücretsiz bir yazılım yüklediğinizde bilgisayarınıza bulaşır. default-search.net virüs gibi bilgisayarınızda yayılmaz fakat istenmeyen bir yazılımdır.

    default-search.net nasıl kaldırılır? default-search.net nasıl temizlenir?

    ADIM 1: Bilgisayarın Malware, Adware gibi zararlılardan temizlenmesi

    Bu adımda bilgisayarınıza bulaşan malware adı verilen zararlı yazılımlar temizlenecektir. default-search.net bir virüs değildir fakat yine de bilgisayarınızı taratmanızda fayda var.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    MalwareBytes ücretsiz bir yazılımdır ve bilgisayarınızı browser hijackerlara, yani tarayıcı gaspçılarına karşı tarayacaktır. Linkte anlatılanları bitirdikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. İşlemlerin sıra ile yapılması önemlidir.

    ADIM 2: AdwCleaner ile bilgisayardan default-search.net kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      webssearches.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner default-search.net istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan default-search.net ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      webssearches.com kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ADIM 3: Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcıların kısayollarını temizleme

    default-search.net tarayıcı kısayollarını temizleme

    Masaüstündeki Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target : "http://default-search.net" gibi olan ifadeyi silin.

    Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcılardan default-search.net kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  webssearches.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne Chrome yazın (veya Firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu/kısayollarını sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://default-search.net değerini silin

    Internet Explorer diğer kısayollarının http://default-search.net'ten temizlenmesi:

    1. Masaüstündeki  ve Tüm Programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://default-search.net varsa bunu silin.

    Internet Explorer webssearches.com​​  nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunun default-search.net'ten Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masaüstündeki Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://default-search.net varsa bunu silin.Firefox  webssearches.com nasıl temizlenir?

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://default-search.net istenmeyen tarayıcı gaspçısı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinde takip ederek destek verebilirsinizhttps://www.facebook.com/uzmanim.net

    EceKoc EceKoc (834)