Defaultuser0 nedir?

CMD komut istemine net user komutunu girince kullanıcı hesaplarında resimdekiler çıkıyor

Defaultuser0 nedir?

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

  • soruyu düzenledim. sormak istediğin bu muydu? hakan 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Defaultuser0 veya VarsayılanHesap Windows 10 yıldönümü güncellemesini yükleyen kullanıcılarda görünür.

Aslında Defaultuser0 veya VarsayılanHesap ne amaçla Windows tarafından oluşturuluyor belli değil. Muhtemelen bu kullanıcı hesabı güncelleme sırasında varsayıan kullanıcı profiline bir şey olursa devreye alınmak üzere düşünülmüş olabilir.

Veya Windows 10 testleri sırasında oluşturulmuş ve unutulmuş bir rutinden kalma olabilir. Yabancı forum sitelerinde bununla ilgili pek çok rapor var. Microsoft teknik desteği bile Defaultuser0 hesabının neden oluşturulduğuna dair tam cevap verememiş.

hakan hakan (15424)
7 yıl önce cevaplandı

  • Evet sormak istediğim tamda buydu sağolun son olarak bu çıkanlardan guest varsayılan hesap olarak gözüküyor bu guest filan nedir ve Defaultuser0 önemli birşeymi bir sorun teşkil eder mi ? abdulbaki 7 yıl önce
  • Hayır hiç biri sorun teşkil etmez. bunlar Windows'a ait kullanıcı hesapları. hakan 7 yıl önce
  • kusura bakmayın sürekli soruyorum ama guest yazandamı windowsa ait ve varsayılan hesap derken ne kastediliyor. abdulbaki 7 yıl önce
  • Evet bunların tamamı Windows'a ait kullanıcılar @abdulbaki çeşitli sebeplerden Windows bu kullanıcıları açıyor. Guest durur ama diğer iki VarsayılanKullanıcı ve DefaultUser0 daha sonraki güncellemelerde otomatilk silinebilir. hakan 7 yıl önce