defaultuser1000001 nedir?

cmd ye net user yazınca defaultuser1000001 gözüküyor benden başka ve bir kaç gündür  böyle sileyimmi sizce?

utkuberk1 utkuberk1 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu sorunla daha önce de karşılaşmıştım. Bu besapların çoğu Windows tarafından açılmıştır. Bilgisayarınızda güncelleme esnasında vb. zamanlarda bir sorun çıkarsa yedek hesap olsun diye açıldığını düşünüyorum. Windows güncellemeniz varsa yapın. Malwarebytes ile tam tarama yapın, eğer temiz çıkarsa %99 oranında kötü bir yazılım yoktur bilgisayarınızda. Ayrıca bu şekilde komutlarla CMD den virüs tespit etmeniz çok zor. Anti virüslerle çalışın derim.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      defaultuser100000 gibi kullanıcılar Windows tarafından otomatik olarak oluşturulur. Virüsle, trojanla alakası olmaz.

      Windows Update ile güncellemen var mı kontrol et. Varsa yükle.  Genelde büyük güncellemelerde defaultuser100000 gibi klasörler açılır ve veri kaybı olmasın diye yedekli işlem yapılır.

      murat murat (12492)
      2 yıl önce cevaplandı

        Netuser ve virüs trojan? Muhtemelen internette sanad ediler ki netuser yaz netstats yaz virüs trojanl olup olmadığı belli ediyor. Zamanında bana da demişlerdi çünkü. Böyle saçma bir yolla virüs trojan tespit edilemez.

        hydra hydra (3800)