değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor değiştirilemez veya silinemez

Merhaba. Ben sınama modunu aktif etmek istersen bu hatayla karşılaştım ve biostan değiştirmem gereken ayarlarından Secure boot'u disabled yaptım fakat biosta Legacy boot option ayarını bulamıyorum. Msi laptop kullanıcısıyım, yardımcı olursanız sevinirim

gulsenaylnc gulsenaylnc (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    2-3 senedir yeni çıkan bilgisayarların çoğunda UEFİ zorunlu yani legacy boot ayarı kaldırıldı(hatta bazılarında secure boot seçeneği bile yok ama etkin oluyor yani değiştiremiyorsun) ama gizli bios ayarlarında bununla ilgili seçenekler olabiliyor bunun içinse bios'u modlamanız gerek

    oluk oluk (47)