Değişmeyen İnternet Sürücüsü Sürümü Sorunu Nasıl Düzelir?

2017'nin 10. ayının 3 gününde yayınlanan sürümü kullanıyorum. Sürüm ise şu: 10.23.1003.2017

Realtek'in sitesinde 3 gün önce yeni bir sürüm yayınlanmış. O sürüm numarası ise şu: 10023_12252017

Link için tıklayınız.

Ben yeni sürümü indiriyorum. Yüklüyorum, onar ve kaldır seçeneği mevcut, değiştir seçeneği mevcut değil.

Yani onar desem de eskisini kuruyor. Kaldır deyip, yeniden yüklesem de eskisini kuruyor.

Eski sürümü kaldırıp PC yeniden başlatsam ise, PC açılır açılmaz en eskilerden bir sürümü otomatik kuruyor.

Ne yaparsam yeni sürüme geçemedim. Bu arada Winrar ile açıyorum. Sonra oradan normal Setup..

GÜNCELDİR ARKADAŞLAR.

zinder zinder (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Realtek'in sitesinden baktığınız aygıt sürücüsü ile sizin bilgisayarınızda kurulu olan aygıt sürücüsü aynı mı? Bir de donanım kimliği ile sürücünüzü aratın ve en güncel sürücüleri o şekilde bulmayı deneyin.

    Donanım kimliği ile driver nasıl bulunur?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Dediğim gibi yeni tarihli sürüm indirdim, eskiyi kuruyor. zinder 6 yıl önce

    Ekimde ve Aralıkta yayınlandığını belirttiğin sürücüler aynı olmalı. Ekimde belki resmi olarak yayınlanmayıp sızmıştı/sızdırılmıştı ve Aralıkta resmen yayınlandı. Öyle olmalı. Ekim ve Aralık sürücü dosyalarının Hash kodlarına bak ve karşılaştır. Büyük ihtimalle aynı olmalılar.

    Not: Donanım üreticileri öyle iki ayda bir yeni sürücü çıkarmazlar. Bunuda düşünmeli ve göz önüne almalısın.

    Edit:

    HashTab 6.0.0.28 - Gezginler (tıkla)

    Edit:

    Eğer aşağıdaki gibiyse hiç uğraşma, aynen kalsın. Son sürüm ve olması gereken budur.

    Eğer değilse (farklıysa) alttakini download et ve zip'i dışarıya çıkarttıktan sonra Setup dosyasını tıkla, tamamdır:

    https://realtek-download.com/wp-content/uploads/2017/12/0019-Install_Win10_10023_12252017.zip (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Eminim, dosya adları falan da başka. zinder 6 yıl önce
    • Ada değil hash kodlarına bakmalısın @zinder temmuz 6 yıl önce
    • Sonuçta 5 gün önce çıkmış, oraya koymuşlar. Ben yükleyemedim galiba.. zinder 6 yıl önce
    • Tekrar yazayımmı, hash kodlarını karşılaştır :( temmuz 6 yıl önce
    • Sürücü exe'lerinin özelliklerinden sürüm bilgilerinede bakabilir ve karşılaştırabilirsin. Ekim sürümünü 10.23, Aralık sürümüne 10.023 olarak belirtiyorsun. Çok benzer sürüm numaraları bunlar. Bir tesadüf olabilir bu kodlandırma ama bir 0 eksik yada fazla yanlışta yazılmış olabilir. Diğer sondaki rakamlar sürüm kodunun devamı değil, yayın tatihi bigileridir sırasıyla ay, gün ve sene olarak.. Bunlar kafanı karıştırmamalı @zinder temmuz 6 yıl önce
    • Mesajım altına HashTab download linki ilavede bulundum @zinder temmuz 6 yıl önce
    • Beni hor görün ama, tarih farklılığı var 2 ay gibi. Oraya konmuş, demek ki yeni bir sürüm. zinder 6 yıl önce
    • Çok ayıp, seni neden hor görelim. Neyse, dediğin gibi olsun, sen yine araştırırsın. Kolay gelsin :) temmuz 6 yıl önce
    • Mesajıma ilave yeptım, yeniden bakarsın @zinder temmuz 6 yıl önce
    • Evet resmini koyduğunuz aynısı şuan bendeki. Dediğim gibi 5 gün önce çıkanı indiriyorum. Yine bunu kuruyor. Tarihte değişmiyor. zinder 6 yıl önce
    • Birde link ilave ettim, gerekirse onu kullanırsın @zinder temmuz 6 yıl önce
    • Aynı sürüm o sen beni dinlemelisin. Çıkan yeni sürüm falan yok o tarihten sonra. Bunlar aynı sürümler esasta. Fark biri auto installation, diğeri update installation falan gibi. Yoksa sürücü sürümleri yapı olarak aynı ve değişiklik o sebeple olmuyor. Herhalde anlamışsındır artık @zinder temmuz 6 yıl önce