dell i-5 işlemcili laptop bluetooth hatası

Selamün aleyküm arkadaşlar windows 8.1 single language  laptop kullanıyorum orjinal cd si ile format attırdım sonra bluetooth un çalışmadığını farkettim yani ne diğer cihazlar onu nede odiğer cihazları görmüyor driver ı indirip tekrar kurdum ama işe yaramadı bilgisayarcı garantiye gönder diyor ne yapmam lazım yardım lütfen

huseyinacar huseyinacar (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Denetim Masası>Aygıt Yöneticisinde driver'lar listesinde bluetooth driver bulunuyormu ve o listede hiç sarı ünlem işaretli veya soru işaretli bir satır mevcutmu?

    Masaüstü sağ alt köşede saat ve tarihin bulunduğu yerde (tray, tepsi) mavi renkli bluetooth simgesi mevcutmu?

    Eğer Aygıt Yöneticisinde bluetooth driver'ı problemsiz görünmekte ise ama yine çalışmıyorsa o driver üzerinde sağ tık menüsünden driver'ı önce devre dışı bırak sonra yine aynı menüden yeniden etkinleştir. Eğer saat ve takvim yanında bluetooth simgesi çıkarsa (veya mevcutsa) bluetooth'un çalışması gerekir.

    Herhalde nasıl kullanman gerektiğini bilirsin.

    Edit: Bazı laptoplarda bir düğme, tuş/tuş kombinasyonu ile bluetooth, wireless vb kapatılıp açılabiliyor. Belki böyle bir sebep olabilir. Bu ihtimalide gözardı etmemeli, teknik servise telefonla vaziyet aktarılıp sorulmalıdır.

    Fakat önce bağlamak istediğin bluetooth cihazın (mesela telefonun) bluetooth özelliğinin açık ve ayarlarda "görünür" şıkkının seçili olmasına dikkat edilmeli, bunlar yapıldıktan sonra koordine edilmeye uğraşılmalı. Yoksa bağlantı, ne yaparsan yap sağlanamaz. Bu ayarlar için başka bir laptopta bağlantı için test yapabilirsin. Bakalım farklı laptopta sonuç farklımı olacak.

    Sadece bilgisayarla bağlantı sağlanacak cihazın "görünür" olması yeteri olmaz. Bilgisayar ve bağlanmak istenen bluetooth cihazının, yani her ikisinin birbirlerini görebilmeleri için bilgisayar bluetooth ayarlarındada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır:

    Metro ekranında Bluetooth Ayarları yazılır ve enterlenir. Daha sonra açılan pencerede üstteki resimde kırmızı okla işaretlediğim yere tık koyulur, uygula ve tamam tklanır.

    Bu test ve kontrollerden sonra gerekirse teknik servise telefon ederek sorabilirsin. Hiç kuşkun olmasın yardımcı olacaklardır.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • temmuz bey söylediğiniz herşeyi yaptım tüm driver ler zaten güncel diyor devre dışı yapıp tekrar etkinleştirdim aşağıya resmini de atıyorum ama yine olmuyor huseyinacar 9 yıl önce
    • resmi yükleyemedim ama herşey normal yani ama ne diğer aygıtları görüyor nede diğer aygıtlar pc yi görmüyor huseyinacar 9 yıl önce
    • Mesajımı editledim. Bakabilirsin. temmuz 9 yıl önce
    • teşekkür ederim allah razı olsun temmuz bey huseyinacar 9 yıl önce
    • :-) temmuz 9 yıl önce
    • Mesajımda bir edit daha.. :-) temmuz 9 yıl önce
    • temmuz bey yardımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum size. ben sizin bu söylediklerinizin hepsini yaptım olmadı servisi aradım. anladığım kadarı ile bu bilgisayara özel driver varmış kendi model ve numarasına göre. onun linkini verdi indirip kurdum sorun halloldu. Yani ben bilgisayarcının kurbanı oldum :) hakkınızı helal edin :) huseyinacar 9 yıl önce
    • Lafımı olur, geçmiş olsun :-) temmuz 9 yıl önce

    Merhaba,

    Temmuz abimin de dediği gibi yapabilirsin.Aynı sorun bende de vardı.IObit Driver Booster adlı uygulamayı indirin.Daha sonra uygulamayı çalıştırın.Ve oradaki bütün herşeyi güncelleyin.Sorun çözülecektir.Teşekkür ederim.

    ahmetsamil ahmetsamil (268)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Ahmet sami bey sizin söylediğiniz programı da indirdim bluetooth driver ları güncel diyor zaten windows update açık olduğu için güncellemeleri yapıyor hep ama sorun hala çözülmedi cihazlar aranıyor diye geliyor ama bir türlü bulamıyor diğeer cihazlarda pc yi görmüyor huseyinacar 9 yıl önce
    • Huseyin kardeşim, Dediğim gibi aynı sorun bende de vardı.IObit Uninstaller adlı programı kurup çalıştırdıktan sonra sorun çözüldü. Belirttiğiniz sorunda Bluetooth Driver yazan yerde sarı ünlem işareti mi var? Yada hangi işaret var söyler misiniz? ahmetsamil 9 yıl önce
    • teşekkür ederim ahmet kardeşim olmazsa servise gider artık :) huseyinacar 9 yıl önce
    • Rica ederim.Kusura bakmayın yardımcı olamadım :) ahmetsamil 9 yıl önce
    • ne demek ahmet bey ben teşekkür ederim değerli zamanınızı ayırdığınız için huseyinacar 9 yıl önce
    • bu arada sorun halloldu :) huseyinacar 9 yıl önce
    • Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) ahmetsamil 9 yıl önce