Dell Inspiron N5110 sarj sorunu

0% kullanilabilir ( prize takili,dolmuyor) - diye bir yazi cikti ..Yeni adaptor aldim yine ayni sey..dizustunu uzun sure bataryasiz kullandim..sorun neden ola bilir?

gazanfarli gazanfarli (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yetkili servisine telefon edip sorabilirsin. En doğruyu herhalde onlar bilir.

    Bu arada Dell, laptop bataryaları için -laptopun kendisinden ayrı olarak- sadece 6 aylık garanti veriyor ve bunun bilinmesinde fayda var.

    Bataryayı çıkarıp dışarıda tutmak için şarj düzeyinin %50'ler üzerinde bulunması gerekirdi. Sen boşalmış haldemi çıkarmış ve dışarda bulundurmuştun? Ayrıca bataryaların şarj seviyeleri hiçbir zaman % 7-8'lerin altına düşürülmemeli. Tamamen deşarj edilmeleri durumunda batarya içindeki dolum hücreleri zarar görür ve batarya kullanılmaz hale gelir. Bunları yapıp yapmadığını bilemiyorum ama zaten bir bataryayı hiç şarj edilmemiş halde uzun süreli kullanım dışında bırakmak, sakıncalıdır; senin bataryanın problemide bu olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • bosalmis halde cikarib disarda tutdum evet..uzun sure kullanmadim..yeni batarya alsam ne kadara gelirki? gazanfarli 9 yıl önce
    • Orjinali 100 liranın bir hayli üzerinde. Orjinal almayıpta uyumlu birşey alacaksan 60 ile 100 lira arasında değişir. Çok ucuzuna kaçma, 75, 85 lira civarı bir fiyat iyidir. Bataryanın hücre sayısı (orjinali 6 hücre galiba) ve mAh değerine dikkat etmelisin. Bu bilgiler senin bataryanın üzerinde yazılıdır ve oradan bakabilirsin. temmuz 9 yıl önce
    • tesekkurler yardim icin gazanfarli 9 yıl önce
    • :-) temmuz 9 yıl önce

    https://www.dropbox.com/s/2zhneia17m77fkb/N5110A11.7z

    sunu indir program var icinde calıştır 64 bit olanı romu sec N5110_A11.ROM flash tıkla tamamlanınca kapat bilgisayarı aç tamamdır bende sarj etmeye başladı aynı sorun ebndede vardı sorunu bios güncelleyerek çözdüm uzun süre araştırıp yabancı forumlarda buldum çözümü eğer bataryanda sorun yoksa bu sorununu kesin çözer

    deadly112 deadly112 (1)