Dell inspiron netbook upgrade

Dell inspiron 1018 marka N455 işlemcili win 7 32 bit 1gb ram özelliklerine sahip netbook cihazımı olabildiğince (upgrade) iyileştirmek, yükseltmek istiyorum. Uygun işlemci, ram vb. tavsiye edebilecek var mı? Ayrıca 64 biti destekler mi? Şimdiden teşekkürler...

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Netbook'larda  upgrade şansınız çok düşük. Kompakt yapısından dolayı bu oldukça sıkıntılı.

    Dell'in sitesinde upgrade yapabileceğiniz parçalar şöyle listelenmiş

    1. Ram
    2. Sabitdisk
    3. Pil

    Bunun dışında işlemci yükseltmesi mümkün görünmüyor. 32 bit sisteminizi 64 bite çevirmeniz mümkün değil. Bunun için anakartın 64 bit desteğinin olması gerekir.

    Zaten 64 bit olmasının bir anlamı olmayacak gibi Dell sitesinde görünen bellek arttırım miktarı 2GB. Eğer 4GB üzeri belleğiniz varsa 64bit kullanmak mantıklı yoksa zaten bir faydasını görmezsiniz.

    Yukarıdaki yükseltme parcalarından en mantıklısı Ram'i arttırmak gibi görünüyor. Diğerleri hız anlamında size bir fayda sağlamayacaktır.

    2GB bellek yüksetme ücreti 35$ olarak gösterilmiş yine Dell'in sitesinde.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkür ederim. Son olarak konuyla bağlantılı bir sorum daha olacak. Ram ile beraber XP yüklesem acaba %50 gibi bir performans artışı yakalayabilir miyim. En azından donmalar ortadan kalkar mı? Nette sayfalar açılırken bile yanıt vermiyor uyarısına geçiyor...

      yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
      10 yıl önce cevaplandı

      • RAM artışı ile birlikte performansınız artar. Windows XP oldukca az bellek kullanır. Bu sebepten bellek artışı ve Windows XP ciddi performans artışı sağlayacaktır. cemkara 10 yıl önce