dell laptop çift parmak kaydırma çalışmıyor

Merhaba benim bilgisayarımda windows 10 vardı ve touchpad sorunsuz bir şekilde çalışıyordu çift parmakla ekranı aşşağı yukarı kaydırabiliyordum. windows 10 bilgisayarıma ağır geliyodu açılışta ve uygulamaları çalıştırırken 5 dakikalık gecikmelere kadar yaşıyordum bu yüzden windows 7 yüklettim yani ilk haline çevirdim bu sefer touch padim çalışıyordu fakat çift parmak çalışmıyordu 1 hafta sonra bilgisayar açılmamaya başladı kendim windows 8.1 iso dosyasını indirip format attım belki çift parmak kaydırma düzelir hem dedim bilgisayarı kurdum windows sorunsuz çalışıyor touchpad sorunsuz çalışıyor fakat çift parmak kaydırma yine çalışmıyor.Dell sitesinden touch pad sürücüsünü indirip kurdum yine çalışmadı dell sayfasından synaptics sürücüsünü indirdim yine çalışmadı touch pad ayarlarından çift parmak kaydırmayı etkileştirip kaydet e basıyorum kapatıyorum deniyorum olmuyo ayarlara girdiğimde az önce etkileştirdiğim çift parmak kapalı konuma geliyo bunu 10 kere açtım 10 kere kapalı konuma geldi sürücüler tamamen güncel güncelledim yardımcı olan olursa sevinirim

keremozz keremozz (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dokunmatik yüzey ayarlarında Kaydırmak için çift parmak sürükleyin gibi bir seçenek var Windows 10'da Windows 8 de tam yerini hatırlamıyorum.

    Bir de bu ayar için şöyle bir program vardı: https://github.com/awahlig/two-finger-scroll bunu deneyebilirsin

    murat murat (12492)