Dell Vostro 3500 modelli bios güncellemesi nasıl yapılır?

Dell Vostro 3500 modelli bios güncellemesi nasıl yapılır Mesela bu soruyu arkadaşım adına yazıyorum bios güncellemesi nasıl yapılır diye bana sordu bende bilmediğimi söyledim ancak sizin uzmanım.net sitesi diye bir soru gönderme sitesi var dedim benden rica etti sorabilirmisin diye bende sorarım dedim arkadaşımın merak ettiği konular şu 2 madde 1 Dell Vastro 3500 marka ve modelli laptopun bios güncellemesi nasıl yapılır 2 her formattan formatamı yapılıyor yoksa tek seferdemi bir sonraki güncellemesi gelene kadarmı diye soruyor

gorele28 gorele28 (387)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. DELL bios güncellemesi nasıl yapılır?

    Dell bilgisayarların sürücü, BIOS güncellemesi, sistem iyileştirme için kullandığı bir yazılım var: SupportAssist

    Bilgisayarda muhtemelen SupportAssist uygulaması vardır. Yoksa da buradan SupportAssist indirebilir: SupportAssist indir

    Dell bilgisayarlarda, laptoplarda SupportAssist uygulaması otomatik olarak çalışır veya dilersen sen çalıştırırsın. BIOS güncellemesi varsa otomatik indirir ve kurar.

    Yine sürücü güncellemelerini kontrol eder, varsa yeni sürücü bunu indirir ve kurar.

    Dell kullanıcılarınının işi SupportAssist  ile oldukça kolay.  Zahmetsizce BIOS güncellemesi yapabilir arkadaşın.

    2. Format Sonrası Tekrar BIOS güncellemesi gerekir mi?

    BIOS güncellemesi, sürücü güncellemesi gibi değildir. BIOS yazılımı BIOS çipine yazılır. Dolayısı ile formattan etkilenmez. Bilgisayara format atınca BIOS yazılımı silinmez, değişmez. En son güncel hali ile kalır. Format sonrası tekrar BIOS güncellemesi gerekmez. Dell SupportAssist yazılımını ara ara çalıştırsın. BIOS güncellemesi varsa zaten yazılım gösterir.

    dell support assit

    Sürücüleri ve yüklemeleri edinni bölümünde hem sürücü güncellemeleri hem BIOS güncellemeleri görünür.  BIOS güncellemesini seçip yükleme demesi yeterlidir.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

    • TDK onayını aldı çözümünüz, tebrik ederim. darkcrak 1 yıl önce