DEP Data Execution Prevention (Veri Yürütme Engellemesi) nasıl kapatılır?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), bilgisayarınızın virüslerden veya diğer güvenlik açıklarından zarar görmesini engellemeye yardımcı olabilen bir güvenlik özelliğidir. Zararlı programlar, Windows ve diğer yetkili programlar için ayrılmış sistem belleği yerlerinden kod çalıştırmayı (yürütmek olarak da bilinir) deneyerek Windows'a saldırmayı deneyebilir. Bu tür saldırılar programlarınıza ve dosyalarınıza zarar verebilir.

DEP, programların sistem belleğini güvenli şekilde kullanmasını sağlamak için programları izleyerek bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olur. DEP bilgisayarınızdaki bir programın belleği hatalı kullandığını belirlerse, programı kapatır ve sizi uyarır.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Data Execution Prevention (Veri yürütme engellemesi) kapatmak için

    Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Komut istemi ni sağ tuşla tıklayın. Yönetici olarak çalıştırseçin.

    bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

    yazın ve enter'a basın.

    murat murat (12492)