Deprem sorgulama nasıl yapılır?

Deprem sorgulama nasıl yapılır? AFAD deprem riski sorgulama

Deprem bölgesi sorgulama nasıl yapılır?

Deprem riski sorgulama nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), ODTÜ, Boğaziçi, Akdeniz, Çukurova, Sakarya Üniversiteleri ve Maden Tetkik Arama (MTA) kurumu işbirliği ile yeni bir hizmet devreye soktu. Sunulan yeni hizmet sayesinde artık AFAD'ın web sitesine ev adresinizi girerek bulunduğunuz noktadaki deprem riskine dair verileri görebileceksiniz.

    AFAD deprem riski sorgulama nasıl yapılır?

    1. Deprem sorgulama için öncelikle bu web sitesine gidin: https://tdth.afad.gov.tr/
    2. Gelen sayfada sol taraftaki Adres Sorgulama'ya tıklayın.

    3. Sonra sayfanın ortasında deprem sorgulama için adres seçme bölümü gelecek.
    4. Buradan İl, İlçe, Mahalle bilgilerinizi seçin.
    5. Seçtikten sonra bulunduğunuz noktayla alakalı bazı bilgiler içeren bir sayfa gelecek.

    Bu şekilde deprem sorgulama yaparak bulunduğunuz bölgenin deprem riski taşıyan bir yer olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

    NOT: Sistemde yoğunluk olduğu için AFAD sitesi çökmüş durumda ve şuan için girilemiyor. Bu nedenle deprem riski sorgulama şuan için yapılamıyor.

    Güncelleme: Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması geçici olarak hizmete kapatıldı. Yani deprem riski sorgulama yapma hizmeti AFAD tarafından geçici olarak durduruldu.

    Güncelleme: Deprem sorgulama hizmeti tekrar kullanıma sunuldu. Yukarıdaki adımları uygulayarak sorgulayabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      "Seçtikten sonra bulunduğunuz noktayla alakalı bazı bilgiler içeren bir sayfa gelecek."

      Ben bu bilgi sayfasına defalarca denememe rağmen ulaşamadım. Ulaşabilen varmı?

      Sorgulamanın nasıl yapıldığı resimli ve daha anlaşılır anlatılırsa iyi olur.

      temmuz temmuz (12505)