Desteklenmeyen 16 Bit Uygulama Hatası virüs

Bilgisayarınızı açtığınızda aşağıdaki gibi hatalar alıyorsunuz:

Desteklenmeyen 16 Bit Uygulama Hatası

\??\C:\Win\10.exe programı veya özelliği 64 bit Windows sürümleri ile uyumsuz olduğundan başlatılamıyor veya çalıştırılamıyor. Lütfen, 64 bit Windows 64 uyumlu bir sürümü olup olmadığını öğrenmek için yazılım satıcınıza başvurun.

Bu hata mesajındaki dosya adı aşağıdakilerden biri olabilir:

C:\Win\1.exe, C:\Win\2.exe, C:\Win\3.exe, C:\Win\4.exe C:\Win\5.exe C:\Win\6.exe C:\Win\7.exe C:\Win\8.exe C:\Win\9.exe C:\Win\20.exe C:\Win\30.exe C:\Win\40.exe C:\Win\50.exe

Buradaki .exe dosyası farklı bir ad ile karşınıza çıkabilir.

Bu durumda bilgisayarınıza virüs bulamşmış demektir. Aşağıdaki işlemleri yaparak virüsü temizleyebilirsiniz.

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    RKill programı ile bellekte çalışan virüsleri etkisiz hale getirin:

    RKill bir malware, virüs sonlandırma aracıdır. Yani aktif çalışan malware yazılımları sonlandırır böylelikle malware taraması ve temizlemesini güvenlik yazılımları ile yapabilirsiniz.

    RKill çalışırken çalışan malware işlemlerini durdur. RKill çalışmasını bitirdiğinde ekrana hangi işlemlerin sonlandırıldığını görüntüleyen bir rapor getirir.

     RKill sadece çalışan işlemleri sonlandırır, malware dosyalarını silmez. RKill çalıştıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmamalısınız. Yeniden başlatırsanız Windows başladığında çalışmak üzere ayarlanmış malware yazılımlar tekrardan aktif olarak belleğe bulaşacaktır.

    RKill yazılımını çalıştırdıktan hemen sonra Malware temizleyici yazılımı çalıştırmalısınız.

    RKill Nasıl Kullanılır?

    1. RKill indir adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Malware taraması sonu
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan malware taraması yapmanız gerekir.

    ADIM 2: Virüs temizleme

    Virüsü temizlemek için Malwarebytes Anti-Malware yazlımını kullanacağız.

    Malwarebytes  Anti-Malware nedir? Malwarebytes Anti-Malware nasıl kullanılır? detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Malwarebytes Anti-Malware yazılımını  buradan indirebilirsiniz.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes Anti-Malware ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Performa a full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama
    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes Anti-Malware  işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama
    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.
    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Diskless sistemde bu islemi gerceklestirecegim sisteme bir zarari olmaz degilmi?

      epicgamer67 epicgamer67 (1)