Devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt olmadığından hizmet başlatılamadı

Windows 7 kullanıyorum. Bilgisayarımda herhangi bir sorun yok iken 2 gündür çoğu programda bu hatayı alıyorum. Virüs taraması yaptırdım ancak bir sorun bulamadım. Bazı oyunlarım, programlarım bu hatayı veriyor. İnternetten araştırdığım çözümlerde .reg doyası oluşturulmasını yazmışlar ancak dosyayı oluşturup çift tıkladığımda da aynı hatayı alıyorum.

Bilgisayara format atmak istemiyorum çünkü içerisi çok fazla yüklü, depolayabileceğim bir başka birimim yok. sorun hakkında yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

emresen38 emresen38 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sistem geri yüklemeyi denediniz mi?

    2 gün önceye dönmeyi deneyebilirsiniz. Yüklediğiniz bir program buna sebep olmuş olabilir.

    Sorun oluşmadan önce yüklediğiniz bir program varsa kaldırın.

    ShellExecuteEx failed; code 1058

    Devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt olmadığından hizmet başlatılamadı hatas Windows servislerinden bir veya bir kaçının durduğu anlamına gelir.

    Genelde sebebi virüstür fakat virüs taramasında bir şey çıkmamış.

    Dediğim gibi sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Helal olsun helal olsun size adamın dibisiniz inşallah milyoner olursunuz

      helalolsunsize helalolsunsize (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        usta ben sistem geri yukleme yaptım fakat işe yaramadı ve bu sorun adw cleaner mıydı neydi o programı indirdikten sonra yaşamaya basladım tam 3 kere sistem geri yukleme yaptım fakat hic birsey olmadı çalıştırdaki komutlarıda acmıyor örneyin msconfig yazıyorum acmıyor veya indirdiğim dosyalarıda acmıyor lutfen yardım

        blacktalha54 blacktalha54 (1)