digitürk dt-7103 uydu alıcısı ücretsiz turksat izleme

digitürk üyeliğimi iptal ettirdim uydu digitürk dt-7103 uydu alıcısından ücretsiz turksat izleyebilirmiyim

pdr50 pdr50 (15)
7 yıl önce sordu

  • Mesajım altına ilavede bulundum. Yeniden bakarsın. temmuz 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Evet, izlersin. Önce çanak anteni türksat 42 dereceye çeviriyorsun. Sonrada Menüde Kurulum Ayarlarından anten ayarlarına geliyor ve uyduyu türksat olarak ayarlayarak türksatın otomatik tarama frekansı olan 12380 V SR:27500 veya 12423 H SR:30000 ayarlayıp (Eğer bu transporder'lar yoksa el ile girerek kendin ilave edersin) bağlı istasyon aramayı açık hale getiriyorsun. Son olarakta arama yaptırıyorsun. 250nin üstünde kanal bulacaktır. Kaydeder ve çıkarsın.Bu kadar.

Kolay gelsin.

Edit:

Türksat yayınlarını alabilmek için bazı model digütürk uydu alıcılarında digütürk tarafından turksata açık hale getirilmesi gerekiyormuş (Herhangi bir yükleme yapılmadan ve uzaktan herhalde). Senin modelde bunlardan olabilir. Türksata açtırmayı  02124737373 numaralı telefondan sorabilirsin. Bu arada; uydu alıcısı kişiye ait olmalı (veya turksata açtırmak için o kişi müracaat etmeli) ve türksat abonelik borcu vb olmamalı.

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

    çanak anten 42 dereceye ayarlı ama manuel olarak frekans giremiyorum sadece digitürk kanallarını buluyor

    pdr50 pdr50 (15)
    7 yıl önce cevaplandı

      diji türk decodere yeniden türksat yazılımı yüklemesi gerekir servisine giderek bu işlemi yaptırabilirsin

      çanak antenide turksat alıcı yönünü hasas makina ile ayarlaman gerekir bu işlemler için en az 70 tl civarı

      harcama yapman gerekir bunun yerine sıfır almak daha mantıklı

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

      • decodere nedir ve ben bu yazılımı indirip kendim kuramazmıyım pdr50 7 yıl önce
      • diji türk uydu alıcısının marka ve modeline göre interneten araştır indirdikten sonra USB belleğe atıp flash belleği uydu alıcı sının yuvasına takın tv yi açın ekranda talimatları takip ederek yazılımı yükleyin candan 7 yıl önce