Dikey eşitleme kapalıyken ekranda siyah dalga oluyor

Oyunda dikey eşitleme kapalıyken ekranda siyah dalga geliyor yukarıdan aşağıya, sorun ne olabilir?

kadiranil kadiranil (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dikey eşitleme açık olduğunda peki aynı sorunla karşılaşıyor musunuz? VSYNC özelliği ekran kartından gelen yüksek FPS yi monitörünüz desteklemediği için ortaya çıkıyor. VSYNC ise bu fazlalığı dengeleyerek monitörün desteği ile sınırlıyor. Bu sayede ekranda yırtılmalar ve görüntüde oluşan bazı küçük sorunlar ortadan kaldırılmış oluyor.

    Sizin sorununuz bu sebeplerden olabilir. Siz yinede ilk olarak ekran kartınızın sürücüsünü en son versiyona güncelleyin.Ardından oyuna girerek tekrar test edin. Eğer sorun olursa VSYNC özelliğini açık bırakarak oynamanız gerekecek gibi gözüküyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      Oncelikle cevap icin tesekkur ederim. Sistemim win 10 kullaniyorum. Son guncelleme ile oldu 2 gun once ekran karti olarak hd graphics 4600 olarak kullaniyorum yani islemcinin kendi grafik islemcisini. Vsyn acikken bu sorun olmuyor. C surucusune kurulu oyunlarda oluyor D surucumdeki oyunlarda olmuyor.

      kadiranil kadiranil (1)